جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه 22 تیر 1399

غربالگری مسافران در 23 پایگاه هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از تب سنجی و غربالگری بیش از 173 هزار نفر در این استان به منظور مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ سید احمد مرتضوی‌فرد با اشاره به راه‌اندازی و فعال کردن ۲۳ پایگاه غربالگری ویروس کرونا در ورودی این استان گفت: در این طرح، سرنشینان خودروها تب سنجی و غربالگری می شوند و افراد دارای تب و علائم بیماری به مراکز درمانی ارجاع داده می‌شوند.

وی افزود: جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان، شبانه‌روزی و به شکل کاملا داوطلبانه مشغول به فعالیت در این حوزه هستند.

به گفته مرتضوی فرد، از ابتدای طرح غربالگری ویروس کرونا در استان تاکنون بیش از 173 هزار و 319 نفر در مبادی ورودی استان با مشارکت بیش از یکهزار و 355 نفر روز از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر از جمله جوانان، داوطلبان و امدادگران غربالگری شدند.

مرتضوی‌فرد افزود: از این تعداد ۴۹6 نفر دارای علائم ویروس کرونا بودند و برای معاینه بیشتر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی، با تاکید بر اینکه تنها راه برای قطع زنجیره انتقال کرونا در خانه ماندن است، افزود: با آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ترددها کاهش پیدا کرده است.

مرتضوی‌فرد اظهار کرد: در روز نهم فرودین ماه نیز ۹ هزار و 114 نفر غربالگری شدند .

مرتضوی در ادامه افزود: 6725 عدد ماسک، 1251 جفت دستکش، 195 تیوب ژل ضد عفونی، 395 بطری مایع ضد عفونی و 170 لیتر مایع شوینده میان مردم مناطق محروم استان توزیع شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجراط طرح قرنطینه خانگی و درخانه ماندن گفت: در راستای تشویق خانواده‌ها برای ماندن در خانه و انجام فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی  طرح "خدمات بشردوستانه" سازمان جوانان جایگزین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شد.

محمدرضا عرب افزود: این طرح ملی در قالب ۸ پویش از جمله پویش ملی لبخند، پویش ملی لبخند با خانواده، پویش ملی هلال آماده، جشنواره فیلم و عکس بشردوستی، جشنواره خاطره‌نویسی، جشنواره نقاشی، طرح ملی آوای وطن، قصه‌گویی تلفنی و طرح سحر در استان ملی و استان در حال اجراست.

به گفته وی، به منظور افزایش نشاط اجتماعی و جلب هرچه بیشتری مشارکت جوانان استان با همکاری رابطان خبری جمعیت گروه‌های  بشردوستی در فضای مجازی ایجاد شده است تا جوانان اخبار فعالیت‌ها و فایل‌های آموزشی خود را به اشتراک بگذارند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *