جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

لزوم حمایت سیستم بانکی از رونق تولید برای کاهش آثار تحریم 

 53f007ea F750 4f5b B9b1 224f539862a0

نشست مشترک مدیران ارشد سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و بانک ملت به منظور توسعه همکاری های دو جانبه در داروسازی سها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، دکتر فرجی، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر با قدردانی از اهتمام دکتر بیگدلی، مدیرعامل و مجموعه مدیران بانک ملت در زمینه حمایت از تولید داخلی، افق همکاری های گسترده بانک ملت و جمعیت هلال احمر را بسیار روشن و امیدوار کننده توصیف کرد.

وی با اشاره به مأموریت های جمعیت هلال احمر در چارچوب فعالیت های بشردوستانه، اعتماد عمومی به این نهاد را بزرگترین سرمایه جمعیت هلال احمر دانست و گفت، نقش بی بدیل هلال احمر به خصوص در بروز حوادث طبیعی و غیر طبیعی در کشور و اهتمام به تأمین و عرضه داروهای خاص از طریق شبکه فعال داروخانه‌های این نهاد مردمی در سراسر کشور موجب شده تا مورد وثوق و اعتماد مردم قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه دشمن تلاش می کند با اعمال تحریم ها، اقتصاد کشور را به چالش های جدی بکشاند افزود: بخش تولید و تأمین دارو در نظام راهبردی سلامت جایگاهی ویژه دارد که باید به آن توجه مضاعف بشود. ظرفیت های مختلفی در بخش دارویی کشور وجود دارد و در این زمینه تولید دارو با فناوری پیشرفته و جدید از دستاوردها و  افتخارات نظام سلامت کشور است.

وی تدوین بسته سیاستی جامع در حمایت از تولید دارو در کشور را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و گفت: حمایت نظام بانکی در سال های اخیر از بنگاه های مختلف اقتصادی به خصوص شرکت های دارویی موجب رونق تولید شده است که لازم است این حمایت های بانکی تداوم یافته و تقویت بشود.

دکترفرجی تولید 97 درصدی داروی مورد نیاز کشور را مرهون تلاش کارکنان و متخصصان صنعت دارو دانست و تصریح کرد: با تاسی از تأکید رهبر فرزانه انقلاب درسال رونق تولید، مأموریت اصلی همه دستگاه ها باید حمایت همه جانبه از تولید باشد.

دکتر بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت هم در ادامه این نشست با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر و شرکت داروسازی سها، رویکرد بانک ملت را حمایت از تولید به خصوص مجموعه‌های تولید کننده محصولات سلامت محور، اعلام کرد.

وی هچنین با اشاره به اینکه تحریم های آمریکا، مردم کشورمان را هدف گرفته افزود: یکی از راه های مؤثر در کاهش آثار تحریم، تقویت تولید داخلی است. همکاری و هم افزایی بخش های مختلف کشور رمز عبور از شرایط سخت کنونی است و می توان با اتکا به تلاش مضاعف و بهره گیری از همه ظرفیت های داخلی، تحریم ها را خنثی کرد.

مدیرعامل بانک ملت تأکید کرد: در سال رونق تولید باید تمام توان داخلی به عملیاتی شدن این رهنمود حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی معطوف بشود که می تواند ضمن تقویت امید به آینده در بین مردم کشورمان، دشمنان این مرز و بوم را به شدت مأیوس کند.

وی با بیان رویکرد های بانک ملت برای ارائه خدمات بانکی به بنگاه های اقتصادی به خصوص شرکت های دارویی در شرایط کنونی کشور، گفت: به مدیران مجموعه بانک ملت تأکید شده در زمینه  تأمین سرمایه در گردش شرکت ها و بنگاه های اقتصادی برای خرید مواد اولیه ضمن تسریع در روند ارائه خدمات، تسهیل گری کنند.

دکتر یوسفی، مدیرعامل شرکت داروسازی سها با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا و تاثیر آن به خصوص بر نظام سلامت و بخش دارویی، گفت: فعالان صنعت دارویی تلاش می کنند با تکیه بر خلاقیت های داخلی و تلاش جهادی و مساعدت بخش های مختلف از جمله نظام بانکی کشور که مهمترین منابع تأمین مالی بنگاه های اقتصادی محسوب
می شوند، ضمن تأمین نیازهای دارویی کشور، سناریوی خصمانه دشمنان ملت سربلند و مقاوم ایران را ناکام بگذارند.

در پایان این نشست مشترک، مدیران ارشد بانک ملت از بخش های مختلف شرکت داروسازی سها بازدید کردند.       

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی