جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

مرکز دندانپزشکی هلال‌احمر کرمان ویژه افراد و کودکان کم‌توان و معلول شروع به کار کرد

 Dandanpezeshki Kerman

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: بخش جدید کلینیک تخصصی دندان پزشکی جمعیت هلال احمر استان کرمان ویژه افراد و کودکان کم توان و معلول جسمی و ذهنی در گام دوم انقلاب شروع به کار کرد. 
وی با اشاره به اینکه این کلنیک تخصصی دارای بخش ها و تخصص های مختلف دندانپزشکی است، افزود: سالانه بیش از ۲۶ هزار نفر از خدمات این کلینیک زیر نظر دندان پزشکان عضو هیات علمی دانشکده دندان پزشکی کرمان بهره مند می شوند. 
وی با اشاره به این که گروه هدف این مرکز بیشتر افراد کم توان بویژه کودکان معلول جسمی و ذهنی است، خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های زیاد در نگهداری و زندگی افراد کم توان و کودکان معلول برای خانواده ها، جمعیت هلال احمر بر آن شده است که این مرکز را بصورت خیریه و با کمک دندان پزشکان داوطلب راه اندازی کند تا هزینه تمام شده این خدمات برای بیماران و خانواده های آنها تا حد امکان کاهش پیدا کند. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان تصریح کرد: در حال حاضر تقاضای زیادی برای ارائه خدمت دندانپزشکی تحت بیهوشی از سوی خانواده های افراد معلول و کم توان ذهنی و جسمی وجود دارد.

لازم به ذکر است کلینیک تخصصی دندان پزشکی جمعیت هلال احمر استان کرمان (بعثت 5) از بهمن ماه 1395 با همکاری مشترک جمعیت هلال احمر استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان راه اندازی شده است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی