مرگ دو کودک در سیلاب اردکان

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: در پی بارش شدید باران و وقوع سیل در ورودی محور چک چک, حادثه ای دلخراش رخ داد که منجر به قربانی شدن دو کودک از یک خانواده شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ جواد کمال آبادی با اشاره به واژگونی یک دستگاه خودرو در ابتدای جاده چک‌چک بر اثر جاری شدن سیل گفت: پس از کسب اطلاع ازین حادثه, نیروهای امدادی هلال احمر بلافاصله به محل وقوع حادثه اعزام شدند و علیرغم تاریکی هوا و بارش شدید باران عملیات جستجوی دو کودک مفقود شده را آغاز کردند. جسد یکی از کودکان پس از ساعتی جستجوی شبانه در فاصله 700 متری خودروی واژگون در سیلاب پیدا شد و تلاش برای پیدا کردن کودک دوم کماکان ادامه یافت. 
وی افزود: با تلاش چهار تیم و ۲۰ نفر از نجاتگران تیم های امدادی شهرستان اردکان و واکنش سریع و تیم « آنست» یزد با چهار خودرو امدادی و نیروهای مردمی جسد دومین حادثه دیده سیل دیروزساعت ۱۲ ظهر امروز در فاصله تقریبی پنج کیلومتری با جاده اصلی اردکان- طبس حدود ۱۰ کیلومتری منطقه چک چک این شهرستان کشف  شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: جریان سیل، خودرو پاترول را واژگون کرده بود که به گفته شاهدان، راننده خودرو هنگام گرفتار شدن در سیل، از خودرو پیاده شده و با دو فرزند و همسر خود سعی می کنند خودشان را نجات دهند. اما در بین راه، سرعت و قدرت آب باعث جداشدن کودکان از پدر و مادر شده و سیل آنها را با خودش می‌برد. از نخستین ساعات حادثه سیل دیشب و واژگونی خودرو در سیل، عوامل امدادی، امدادجاده ای، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاههای دست اندرکار در امر مدیریت بحران برای جلوگیری از افزایش دامنه‌ی حوادث تلاش داشته‌اند. 
گفتنی است؛ براثر سیلاب ناشی از بارندگی چهارشنبه شب در اردکان به تعدادی از راه های شهرستان خسارت وارد و برخی جاده ها نیز مسدود شد.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *