مشاور رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: لزوم حضور زنان در رده‌های مدیریتی هلال احمر

 Firuzfar

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هدف برگزاری نشست تخصصی بانوان معاون جمعیت هلال احمر در استان ها، برنامه ریزی برای ارتقاء سطوح مدیریتی در هلال احمر است، گفت: زنان با توجه به مسئولیت های متعدی که در زندگی و کار بر عهده دارند، می توانند چند وجهی عمل کرده و موفقیت را رقم بزنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، فهیمه فیروزفر در نشست تخصصی بانوان معاون جمعیت هلال احمر استان ها، گفت: زنان در جامعه کنونی حضور پررنگی ندارند و آن طور که باید در نقش های مدیریتی و تصمیم گیری موثر نیستند، در این نشست قرار است چالش های ارتقاء سطوح مدیریتی زنان در هلال احمر استان ها بررسی شود، چرا که مدیران عامل جمعیت هلال احمر در استان ها کاری دشوار و وظیفه خطیری را بر عهده دارند و قبول این سمت نیازمند گذراندن دوره های آموزشی متعددی است که البته زنان از عهده آن بر خواهند آمد.

وی با بیان اینکه  20 درصد کارکنان جمعیت هلال احمر در سراسر کشور را زنان تشکیل می دهند، افزود: بر این اساس لازم است تا 20 درصد از مدیران جمعیت هلال احمر از میان زنان انتخاب شوند. البته در برخی استان ها مثل هرمزگان سه معاون مدیرعامل استان، زن هستند، اما در برخی استان ها هم زنان هیچ سهمی در مدیریت ندارند.

کلمات کلیدی