پایان طرح تب‌سنجی و غربالگری کرونا در محورهای ورودی و خروجی استان گیلان

همزمان با شیوع کرونا در گیلان تا ۱۲ فروردین امسال ۸۵۵۲۹ خودرو و ۲۵۴۸۱۸ سرنشین مورد پایش و تب سنجی توسط تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان قرار گرفتند و ۴۱ نفر با علائم مشکوک به کرونا در پست های غربالگری شناسایی شدند و ۱۱ نفر توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از پایان طرح بازرسی سلامت(تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی استان گیلان خبر داد.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان دراین‌باره گفت: حسب ابلاغ دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر تصمیم ستاد ملی مدیریت مبارزه با شیوع کرونا با افزایش کنترل و ممانعت از تردد های بین شهری، پایان طرح بازرسی سلامت(تب سنجی و غربالگری) در محورهای ورودی و خروجی در ۱۳ استان اعلام شد.
 
ولی پور با اشاره به حضور تیم های امداد و نجات در ۱۵ ایستگاه بازرسی طرح سلامت گفت: همزمان با شیوع و گسترش کرونا در استان گیلان از تاریخ ۸ اسفند ماه ۹۸، تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در محورهای خروجی استان و فرودگاه رشت با همکاری مرکز بهداشت و نیروی انتظامی استقرار یافتند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به آمار پایش و تب‌سنجی تا ۱۱ فروردین امسال گفت: همزمان با شیوع کرونا در گیلان تا ۱۲ فروردین سال جاری ۸۵۵۲۹ خودرو با ۲۵۴۸۱۸ سرنشین مورد پایش و تب سنجی قرار گرفتند که ۴۱ نفر با علائم مشکوک در پست های  غربالگری شناسایی و پس از بررسی لازم ۱۱ نفر  توسط اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافتند.
 
مهدی ولی پور ضمن اشاره به حضور فعالانه جمعیت هلال احمر استان گفت: همزمان با آغاز طرح پایش و تب سنجی، در ۱۵ منطقه روزانه ۱۵۰ نفر از نیروهای امدادی و ستادی با ۱۵ دستگاه خودروی امدادی و کمک دار در مبادی خروجی گیلان و برخی شهرها حضور فعال داشته اند و به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت رسانی بوده اند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به فعالیت طرح بازرسی سلامت همزمان با ۱۳ استان کشور در ۱۵ ایستگاه پایش و غربالگری گفت: این طرح در آستارا، رودسر، رودبار، ماسال، سیاهکل، انزلی، فومن، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه،تالش، املش،سیاهکل و رضوانشهر با حضور امدادگران و نجاتگران و داوطلبین جوان جمعیت هلال احمر و کارکنان مرکز بهداشت، اورژانس و نیروی انتظامی، شبانه روز مستقر و نسبت به تب سنجی، پایش و غربالگری خودروها اقدام کردند که پس از مشاهده هر گونه علائم بیماری، فرد مورد نظر با هماهنگی اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
 
گفتنی است؛ طرح بازرسی سلامت از تاریخ ۸ اسفند ۹۸ تا ۱۲ فروردین سال جاری به مدت ۳۳ روز در مبادی ورودی و خروجی تعدادی از شهرها اجرا و با ابلاغ دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور به پایان رسید.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *