جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 25 تیر 1399

پایان عملیات امدادرسانی به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

نجاتگران جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان به ۲۶۵۹ نفر آسیب دیده از بارندگی های دهه اول فروردین ماه ۹۹ امدادرسانی کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان  از امدادرسانی به ۲۶۵۹  نفر از سیل زدگان از زمان وقوع سیل و آبگرفتگی در این استان از سوی نیروهای امدادگر و نجاتگر خبر داد و گفت: عملیات امدادرسانی ۵۸۴ خانوار آسیب دیده توسط  ۵۴۵ نجاتگر و پرسنل در استان به پایان رسید.

رسول راشکی بیان کرد: از ۴ فروردین ماه که آغاز بارندگی در استان بود تا تاریخ ۱۰ فروردین،  ۷۹ روستا در شهرستان های چابهار - سراوان - فنوج - خاش و سرباز، کنارک ، ایرانشهر و نیکشهر دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: امدادرسانی به آسیب دیدگان توسط ۵۴۵ نفر روز نجاتگر و پرسنل  در قالب ۱۰۳  تیم عملیاتی به وسیله   ۵۵ خودروی امدادونجات صورت  گرفت.

او افزود: همچنین در این مدت  ۸۹۹  نفر از آسیب دیدگان و متاثرین از سیل در چادرهای این جمعیت اسكان اضطراری  یافتند.  ۱۸۱ دستگاه چادر، ۴۰۶ تخته موکت، ۸۵۴ تخته پتو و ۸۳۰ کیلوگرم نایلون اقلامی بودند که برای اسکان اضطراری توزیع و مورد استفاده قرار گرفت.

راشکی  به توزیع ۵۹۷  بسته مواد غذایی یکماهه و ۷۲ ساعته  اشاره كرد و گفت: علاوه بر بسته های غذایی مقدار ۱۳۲۲ بطری آب معدنی،  ۶۷۲ کیلوگرم حبوبات، ۳۹۰ کیلوگرم برنج، ۱۱۸ قوطی کنسرو، ۱۶۴ کیلو گرم قند و شکر  و همچنین اقلام ضروری دیگر از قبیل  روغن،  چای، والور، فانوس و ست ظروف و مواد بهداشتی بین سیل زدگان توزیع شده است .

او گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی در روزهای آتی، جمعیت هلال احمر استان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پرتلاش جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان و حادثه دیدگان احتمالی در هر زمان و مکان آمادگی کامل دارد.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *