جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 18 خرداد 1399

18 پایگاه هلال احمر، عهده دار طرح ملی غربالگری کرونا در قم بود/غربالگری 582 هزار و 483 نفر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قم گفت: 18 پایگاه هلال احمر در مبادی ورودی و خروجی استان، عهده دار اجرای طرح ملی غربالگری کرونا در قم بود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان با ارائه گزارشی از اجرای طرح ملی غربالگری کرونا از ۹ اسفند ۹۸ تا ۱۲ فروردین سال ۹۹ گفت: در این مدت کارکنان، جوانان، امدادگران و داوطلبان در ۱۸ پایگاه جمعیعت هلال احمر، طرح ملی غربالگری کرونا در قم را اجرایی کردند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم افزود: در این پایگاه ها، نیروهای جمعیت هلال احمر با استفاده از ۵۶ تب سنج به پایش و غربالگری  سلامت عموم مردم پرداختند.
 
وی تصریح کرد: در مجموع و به طور کلی 582 هزار و 483 نفر در طرح ملی غربالگری هلال احمر در قم شرکت داشتند و در این طرح از 150 هزار و 858 خودرویی که در حال تردد بود، غربالگری انجام شد.
 
گل فشان اظهار کرد: از افرادی که تحت غربالگری قرار گرفتند ۷۹۱ نفر دارای تب و مشکوک شناخته شدند و برای ادامه تشخیص ابتلا به بیماری کرونا راهنمایی و 581 هزار و 692 نفر نیز بدون علامت به مسیر خود ادامه دادند.
 
وی با قدردانی از تلاش بی وقفه نیروهای هلال احمر استان قم در اجرای این طرح عنوان کرد: در این طرح 224 نفر از پرسنل و 872 نفر داوطلب معاونت امداد و نجات و 52 پرسنل و 31 داوطلب معاونت درمان و 67 پرسنل و 353 داوطلب معاونت جوانان و 35 پرسنل و 260 داوطلب معاونت داوطلبان شرکت داشتند و به ارائه خدمت پرداختند.
 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم بیان کرد: در مجموع نیز ۳۷۸ نفر روز از کارکنان و 1516 داوطلب با خدمت رسانی، در اجرای این طرح ملی مشارکت کردند.
 
وی گفت: در بخش لجستیک و تجهیزات نیز 25 دستگاه آمبولانس، کمکدار سبک، خودروی سبک و سایر تجهیزات مورد استفاده قرار گرفت.
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *