جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 17 خرداد 1399

31 هزار نفر از اعضای هلال احمر مازندران واجد شرایط حضور در انتخابات مجامع هستند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: 31 هزار نفر از اعضای هلال احمر استان در 16 شعبه که در سامانه ثبت مشخصات کرده اند واجد شرایط حضور درپنجمین دوره انتخابات مجامع شهرستانی هستند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ مجتبی اکبری افزود: انتخابات مجامع شهرستانی فرایندی بسیار مهم در ادامه فعالیت ها و خدمات جمعیت هلال احمر و ناظر بر تصمیم سازی های موثر و سرنوست ساز در این نهاد مردمی است. در مرحله نخست این انتخابات اعضای شورای اجرایی شهرستانی انتخاب می شوند که نقش بازوی اجرایی مردمی را در توسعه خدمات جمعیت هلال احمر دارند و به فرایند مدیریت شعب در نیل به اهداف انسانی و متعالی هلال احمر که همان صیانت از کرامت انسانی و کاهش آلام بشری است، کمک می کنند .

اکبری با اشاره به اینکه نمایندگان منتخب شهرستانی که موفق به کسب بیشترین آرا شده باشند در فرایندی دیگر که مجمع عمومی استانی خوانده می شود نسبت به انتخاب اعضای هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان اقدام خواهند کرد، افزود: نمایندگان مجامع استانی نیز در نهایت با حضور در مجمع عمومی کشور، اعضای شورای عالی جمعیت هلال احمر را انتخاب می کنند که بالاترین رکن تصمیم سازی در جمعیت هلال احمر کشور است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران با تاکید بر نقش و جایگاه مردم و اعضای جمعیت هلال احمر و منتخبانی که در فرایند انتخابات برگزیده می شوند در سرنوشت چهار سال آینده این نهاد غیردولتی گفت: تشکیل شوراهای اجرایی متشکل از نخبگان، شایسته گان و علاقه مندان به اصول جمعیت هلال احمر قطعا به توسعه و تعمیق فعالیت ها و خدمات این نهاد و همچنین ترویج فرهنگ بشردوستی و مهربانی در جامعه کمک خواهد کرد.

اکبری تاکید کرد: انتظار می رود واجدین شرایط رای دادن در مازندران مثل همیشه با مشارکت حداکثری و هوشمندانه و حضور پرشور خود در 23خرداد، برگ زرین دیگری بر توسعه فرهنگ هم افزایی و همگرایی برای گسترش خدمات عام المنفعه و بشردوستانه رقم بزنند.

وی افزود: همه تدابیر لازم در زمینه رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در فرایند برگزاری این انتخابات اتخاذ شده است و سلامتی اعضای مهربان و متعهد جمعیت هلال احمر بیشتر از هر چیز دیگری برای ما مهم است.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *