جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

6 هزار ماموریت امدادی هلال احمر مازندران در 9 ماه گذشته

 1504325744 Photo 2017 03 24 20 31 06

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: حوادث جاده‌ای بیشترین ماموریت‌های این نهاد امدادی را در ۹ ماهه سال جاری به خود اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مجتبی اکبری افزود: در ۹ ماهه امسال هلال احمر مازندران در مجموع بیش از 6 هزار ماموریت امدادی انجام داده است که از این تعداد یک هزار و ۳۹۷ مورد مربوط به امدادرسانی در حوادث جاده‌ای بوده است.

وی گفت: امدادرسانی هلال احمر در حوادث جاده‌ای عمدتا مربوط به جاده های اصلی بیرون شهری و مناطقی است که اورژانس قادر به حضور نبوده یا نیازمند کمک این نهاد امدادرسان است.

به گفته مدیرعامل هلال احمر مازندران، امدادگران این نهاد در ۹ ماهه امسال ۳۱ عملیات مربوط به برف و کولاک انجام دادند که این آمار عملکرد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 3برابری را نشان می دهد. یکی از دلایل افزایش ماموریت های برف و کولاک، تجربه پاییز سرد و برفی امسال بود. البته بارش برف در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت در برخی مناطق استان هم در افزایش ماموریت های مربوط به برف و کولاک اثرگذار بوده است.

وی گفت: نجاتگران این جمعیت در ۹ ماهه امسال در ۶۲۸ حادثه شهری ، ۵۳۱ حادثه دریایی و ساحلی ، ۱۹۵ حادثه کوهستان و ۴۱ حادثه سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند و امداد رسانی در ۶ حادثه آتش سوزی جنگل و مراتع ، ۲۹ حادثه صنعتی و کارگاهی و سه حادثه ریزش آوار هم در عملکرد ۹ این جمعیت در سال جاری ثبت شده است.

به گفته اکبری در این مدت 3 هزار و ۲۷۹ نفر با مراجعه به پایگاه‌های امداد و نجات این جمعیت خدمات مورد نیاز درمانی و امدادی را دریافت کردند. ارائه خدمات سرپایی به  ۱۸ هزار و ۱۵۰ نفر و انتقال بیش از ۲ هزار نفر از مصدومان حوادث مختلف به مراکز درمانی هم دراین مدت توسط امدادگران هلال احمر مازندران انجام شد.

وی افزود: بیش از ۳۶ هزار نفر - روز نجاتگر و امدادگر با به کارگیری 3 هزار دستگاه - روز آمبولانس و خودروی امدادی در ارائه خدمات امدادی ۹ ماهه هلال احمر مازندران  مشارکت داشتند و همچنین در سه حادثه از ظرفیت بالگرد امدادی استفاده شده است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی