به مناسبت هفته هلال احمر انجام شد: دیدار مدیرعامل و اعضای شورای معاونین هلال‌احمر یزد با امام جمعه استان

مدیرعامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان یزد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد دیدار کردند.

به گزارش روابط ‌عمومی جمعیت هلال‌احمر استان یزد؛ در این دیدار که به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شد، آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان در این دیدار ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر را به تمامی زحمت‌کشان این نهاد مردمی بویژه اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان هلال احمر استان تبریک گفت.

آیت الله ناصری گفت: انصافاً خدمات هلال احمر در این روزها در کنار کادر درمان و سلامت استان باعث تقویت امید در عموم مردم شد و این جمعیت در مدت اخیر خوش درخشید.

امام جمعه استان یزد گفت: خدمت رساندن به خلق خدا یکی از بهترین نعمت هاست که خداوند متعال به انسانها عنایت کرده است، قدر این نعمت الهی را بدانید که خداوند متعال در اختیار شما قرار داده است.
وی در ادامه با بر شمردن اهداف هلال احمر گفت: هدف جمعیت هلال احمر کاهش رنج و درد و تسکین آلام دردمندان است، تلاش شما این است که درد دردمندان را کاهش دهید، پیامبر اسلام ما را به مواسات و کمک به دیگران سفارش می کند و ما بایستی از پیامبر اسلام (ص) نحوه و وروش دستگیری از دردمندان را بیاموزیم که اینها دستورات اسلام است.

آیت الله ناصری افزود: مباحث آموزشی تا حد امکان در راستای پیشگیری از کاهش خسارات ناشی از حوادث احتمالی برگزار شود و با تشکیل اتاق فکر از نظرات و پیشنهادات افراد با تجربه و راهکارهای مناسب در این زمینه استفاده کنید.

حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد نیز در این دیدار، گزارشی از خدمات این جمعیت در یک سال اخیر و فعالیت هلال احمر استان در واحد های جوانان، امداد و نجات، جوانان و توانبخشی و بخصوص خدمات هلال احمر در خصوص شیوع بیماری ویروس کرونا ارائه کرد.

حرازی زاده یزدی با ارائه گزارشی از فعالیت های جمعیت هلال احمر استان افزود: تلاش های شبانه روزی پرسنل و اعضای این جمعیت در راستای تحقق اصول و اهداف اساسی و برجسته این جمعیت انجام می شود.

وی گفت: اعضا و داوطلبان هلال احمر شامل همه شهروندانی هستند که در فعالیت های داوطلبانه و بشردوستانه، التیام بخش آلام و رنج کسانی اند که دچار حادثه و بلا می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: نیروهای هلال احمر علاوه بر وظیفه ذاتی خود که تسکین آلام بشری است، سعی در آرامش روحی مردم دارند و تلاش می‌کنند از طرق مختلف مردم را ترغیب به مراقبت از خود و اعضای خانواده خود کنند.

حرازی زاده در ادامه به بیان فعالیت های جمعیت هلال احمر استان در بحران کرونا و اجرای طرح غربالگری سلامت پرداخت و گفت: ایجاد حس آرامش در جامعه و هشدار به مردم در خصوص این بیماری از مهمترین نقاط قوت اجرای این طرح بود.

این مقام مسئول ضمن قدردانی از مشارکت مردم در اجرای طرح غربالگری گفت: همکاری خوب مردم و صبوری آنان در مبادی ورودی و خروجی شهرها، حضور داوطلبانه برخی از شهروندان و کمک به اجرای طرح غربالگری و حمایت های خیرین همگی در موفقیت و اثربخشی این طرح تاثیرگذار بوده است.

همچنین حجت الاسلام شعشعی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان یزد در سخنانی، از نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه یزد به دلیل توجه به هلال احمر و اعضای آن تقدیر کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *