جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 10 خرداد 1399

کمک های خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان البرز در قالب طرح "دست یار"

اقدامات جمعیت هلال احمر استان البرز در توزیع کمک های خیرین در ماه مبارک رمضان میان خانواده های بی بضاعت و متاثر از بیماری کرونا و اقدامات مرتبط با کنترل و مقابله با شیوع بیماری کرونا تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز،معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان البرز  در تشریح اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در راستای پیشگیری از اپیدمی کرونا  و کمک های خیرین در قالب دست یار  گفت : این جمعیت با بهره مندی از ظرفیت اعضا و خیرین داوطلب از ابتدای اجرای فعالیت های پیشگیرانه تاکنون با تولید ماسک ‌، دستکش و گان در ۶ کارگاه که توسط خیرین داوطلب جمعیت کرج و خانه های هلال محمدشهر ،حصار جمعیت هلال احمر شهرستان کرج  و خانه های هلال شهرک بعثت ،فرخ آباد و مشکین دشت جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس  و خیرین شعبه ساوجبلاغ و ... ایجاد شده به رفع نیاز مناطق حاشیه ای ،کودکان کار و افراد آسیب پذیر کمک می کند.
وی تصریح کرد :تاکنون  حدود ۲۰هزار و ۲۰۰ ماسک در این کارگاه ها تولید و توزیع شده است.
معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان البرز، مشارکت ۳۴۶ نفر از اعضا در ۶۰ ایستگاه و اجرای طرح غربالگری و تب سنجی افراد در مبادی ورودی شهرها، اماکن عمومی ،شرکت ها و ... را از دیگر اقدامات این حوزه در کنترل بیماری کرونا اعلام کرد و افزود: ۶۲۰هزار و ۴۰۹ نفر از هموطنان و همشهریان از این طرح بهره مند شده اند.به علاوه داوطلبان و اعضای جمعیت هلال احمر البرز  در ضدعفونی کردن و گندزدایی ۳۲۰ مورد از معابر،مساجد و زندان ها ، اماکن عمومی و وسایل حمل و نقل عمومی مشارکت داشتند.
 این مقام مسئول تعداد بسته های بهداشتی توزیع شده میان خانوارهای متاثر از بیماری کرونا را ۷هزار و ۲۱۲ بسته به ارزش یک میلیارد و ۲۱۳ میلیون و ۳۵۰ هزار ریال اعلام کرد وادامه داد: این اقلام بهداشتی در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار و میان خانواده های متاثر از بیماری کرونا توزیع شده است .
وی اقلام معیشتی و بسته های حمایتی توزیع شده را ۲هزار و ۴۲۷ مورد به ارزش ۲میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعلام کرد.
رجبی گفت : تهیه ،طبخ و توزیع یک هزار و ۳۴۰ پرس غذای گرم به ارزش ۱۵۴ میلیون ریال در مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین توسط شعب این جمعیت طی شب های ماه مبارک رمضان انجام شده است.
وی  اجرای طرح حمایت ماندگار (اهدای خون) با عنوان "قرار مهربانی" در راستای رفع نیاز متاثرین بیماری کرونا و بیمارستان ها با هدف جبران کمبود خون و فرآورده های خونی را از دیگر اقدامات انجام شده توسط حوزه داوطلبان برشمرد.
این مقام مسئول ضمن تقدیر از اهدا کمک ۲۰۰ میلیون ریالی هیات علمی و کارکنان دانشکده محیط زیست، گفت: کمک هاصرف تهیه سبد کالا و اقلام معیشتی جهت توزیع بین خانوارهای بی بضاعت و متاثرین از بیماری کرونا می شود و این اقلام طی  روزهای آتی از طریق حوزه داوطلبان جمعیت کرج در قالب دست _ یار  تحویل خانواده های شناسایی شده می شود.
وی اظهار داشت: توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی توسط جمعیت هلال احمر استان البرز ادامه دارد .
گفتنی است اقدامات انجام شده با مشارکت و همکاری ۲۱ هزار و ۲۰۵ نفر/ساعت از داوطلبان صورت گرفته که طی آن ۱۸ منطقه حاشیه نشین و کم برخوردار تحت پوشش طرح های ویژه بیماری کرونا قرار گرفته اند.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *