بهره مندی ۷۰ نفر از خدمات سلامت در روستای " جاجنگ" شهرستان درمیان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان گفت: ۷۰ نفر در روستای جاجنگ از خدمات بهداشتی، آموزشی و درمانی تیم سلامت هلال احمر بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، جوادمرادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان سلامت را از موضوعات اساسی حوزه بهداشت دانست و افزود: حمایت های بهداشتی از افراد آسیب دیده می تواند خلل های موجود در روستاها را مهار کند.
وی از اعزام کاروان های سلامت به نقاط محروم شهرستان خبر داد و افزود: این کاروان ها در ایام مختلف سال به منظور ارائه خدمات درمانی رایگان و داوطلبانه به محرومان به این مناطق اعزام می شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درمیان ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و با هدف آگاه سازی روستاییان و ارائه خدمات درمانی، تیم سلامت هلال احمر به روستای دوردست و محروم " جاجنگ" اعزام شد.
مرادی آموزش راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و سایر بیماری های واگیر را یکی از برنامه های مهم این کاروان دانست و گفت: همچنین ۷۰ نفر از روستاییان خدمات مختلف این تیم را دریافت کردند.
وی از توزیع ۶۰ بسته بهداشتی بین روستاییان خبر داد و افزود: به همت داوطبان، تمام اماکن عمومی، پارک ها، حسنیه و منازل افراد آسیب دیده ضد عفونی شد. 
وی خواستار رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم‌ برای پیشگیری از انواع بیماری ها شد و گفت: ایجاد فضایی سالم بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست بنابراین شهروندان می توانند اهرمی بازدارننده در شیوع بیماری ها باشند.
غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *