جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 10 خرداد 1399

توزیع 1000 بسته غذایی در میان نیازمندان و خانوارهای متاثر از بحران کرونا در تبریز

سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از توزیع 1000 بسته غذایی در میان نیازمندان و خانوارهای متاثر از بحران کرونا در تبریز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، حمید حسین پور گفت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌های مومنانه به خانوارهای متاثر از بحران کرونا، جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی  با کمک داوطلبان و خیرین و نیکوکاران اقدام به تهیه 1000 بسته غذایی در قالب طرح ملی همای رحمت و پویش دست یار  نموده است که از روز شنبه 3 خرداد 99  با حضور نماینده معزز مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه محبوب تبریز و استاندار محترم و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی طرح توزیع آنها آغاز شد .
وی افزود: در ماه مبارک رمضان با کمک خیرین تاکنون 12 هزار و 500 بسته غذایی و تعداد 240 هزار عدد ماسک و 24هزار عدد مایع ضدعفونی در میان بیماران خاص توزیع شده است. همچنین در این مدت 9 هزار و 572  بسته بهداشتی شامل انواع شوینده ،پودر رخت شویی ، پوشک بچه ، مسواک و خمیر دندان ، شامپو ، ماسک و ژل ضدعفونی ، دستکش و دستمال  کاغذی و ... در میان جامعه هدف توزیع شده است .
حسین پور گفت: طبق فتوای اغلب مراجع عظام، مبلغ کفاره باید صرف خرید نان (قوت غالب) برای افراد نیازمند شود. امسال با توجه به بحران کرونا و عدم برگزاری نماز عید سعید فطر مطابق سال های گذشته، جمعیت هلال احمر و وزارت رفاه در یک اقدام هماهنگ شرایطی را فراهم کرده اند که ایرانیان مسلمان بتوانند مبلغ کفاره را به بهترین شکل و با حفظ کرامت انسانی برای افراد نیازمند هزینه کنند. در این طرح مبلغ کفاره به کارت بانکی خانواده های نیازمند واریز شده و آنها صرفا با این مبلغ می توانند از دستگاههای کارتخوان موجود در نانوایی ها نان خریداری کنند که برای این منظور هموطنان و روزه داران عزیز می توانند کفاره خود را با گرفتن کد دستوری  #  ۱۱۲   *  و یا شماره کارت  6104337999999996  پرداخت کنند.
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *