جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

توزیع ۱۰۰۰ سبد معیشتی در اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل و امام جمعه اردبیل گفت: خدمت در جمعیت هلال احمر شرف بزرگی برای کارکنان و اعضای این جمعیت است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی ظهر امروز در مراسم توزیع هزار سبد معیشتی (طرح دست یار) ویژه نیازمندان و بیماران متاثر از کرونا توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر به دلیل توفیق حضور و خدمت در این جمعیت باید شکرگزار باشند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر با استفاده از کمک های خیرین به اقشار محروم یاری برساند و باید خیرین را شناسایی و آن ها را به جامعه معرفی کند تا الگوسازی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه وثوق مردمی بزرگترین سرمایه برای دستگاه ها خدمات رسان مثل جمعیت هلال احمر است، افزود: ملت ایران، ملت عاطفی است و در هر شرایطی به همنوعان خود کمک می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: سال گذشته سال پر فراز و نشیبی برای کشور و استان اردبیل بود و در این سال انواع مختلف حوادث را در کشور و استان شاهد بودیم.

رامین معبودی با اشاره به اینکه اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر قابل تقدیر است، اضافه کرد: مردم در حوادث مختلف به جمعیت هلال احمر اعتماد کرده و از طریق این جمعیت به یاری هموطنان می شتابند.

وی افزود: برپایی ۱۳ ایستگاه سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان، تب سنجی و غربالگری حدود ۱۸۰ هزار نفر و ارجاع ۸۵۰ نفر از افراد مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی از اقدامات این جمعیت بوده است‌.

به گفته معبودی، اجرای طرح کسا (آموزش غیر حضوری به خانواده های سالمندان، حمایت و دلجویی از سالمندان، ضدعفونی کردن منازل سالمندان، ایجاد ارتباط تلفنی با سالمندان و خانواده های آنان)، اجرای طرح مجیر (ارائه خدمات و انجام کارهای خارج از خانه برای خانواده های در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا توسط اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان)، اجرای طرح ابتکاری استانی «در خانه بمانی» با موضوع های نقاشی، عکس، ساخت اوریگامی، هنرهای صنایع دستی و ... از طریق شبکه های اجتماعی هم توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل انجام شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه آموزش مجازی برای ۵۹۶۲ نفر روز داوطلب و پرسنل انجام شده است، یادآور شد: آموزش بیش از ۹۳ هزار نفر از مردم در شبکه های اجتماعی، انعکاس ۸۵ مورد اینفوگرافی استانی در کانال های مجازی استان، انعکاس ۱۲۴۱ مورد مطالب آموزشی، فیلم آموزشی و اینفوگرافیک در کانال های مجازی استانی، فراخوان جذب کمک های نقدی و غیر نقدی از طریق صداوسیمای مرکز اردبیل، خبرگزاری ها و شبکه های مجازی استان هم در راستای ماموریت آموزشی جمعیت هلال احمر در بحث کرونا انجام شده است.

این مسئول گفت: جمعیت هلال احمر در راستای مسئولیت اجتماعی خود و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی پویش کمک مومنانه اقدام به توزیع بسته های غذایی و معیشتی کرده است.

وی با بیان اینکه تا به حال بیش از ۱۱ هزار بسته بهداشتی و حمایتی در مناطق محروم و بیش از ۱۰۰ روستا با مشارکت خیرین و تشکل های مردم نهاد توزیع شده است افزود: ۶۷ هزار ماسک و محلول ضدعفونی کننده نیز در بین بیماران خاص توزیع شده است.

معبودی با اشاره به محتوای بسته های غذایی و معیشتی توزیع شده توسط جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: این بسته ها شامل برنج ۱۰ کیلویی، دو بسته شکر ۹۰۰ گرمی، یک بسته عدس ۹۰۰ گرمی، ۲ قوطی تن ماهی ۱۸۰ گرمی، یک بسته چای ۵۰۰ گرمی، یک بسته روغن مایع خوراکی ۸۱۰ گرمی، یک بطری روغن مایع سرخ کردنی ۸۱۰ گرمی، ۵ بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی، ۳ بسته سویای ۲۵۰ گرمی و یک قوطی رب گوجه فرنگی ۸۰۰ گرمی بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: ارزش ریالی هر بسته معیشتی توزیع شده حداکثر ۳ میلیون ریال و ارزش کل بسته های توزیعی ۳ میلیارد ریال بوده است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *