جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه 17 تیر 1399

مراسم معارفه سرپرست جدید «معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر»/ تاکید دبیر کل جمعیت بر رونق بیشتر فعالیت‎های بین‌المللی

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ضمن قدردانی از زحمات زهرا فلاحت، معاون پیشین امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر، حسين ملاعبداللهي را به عنوان سرپرست جدید این معاونت معرفی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر،آیین تکریم و معارفه سرپرست معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال احمر و معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر صبح امروز دوشنبه 12 خردادماه در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر برگزار شد.

در این جلسه ضمن معرفی حسين ملاعبداللهي به عنوان سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه، از زحمات زهرا فلاحت معاون سابق امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر تقدیر شد. همچنین دکتر مهراب شریفی سده به عنوان سرپرست جدید «معاونت توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر»  معرفی و زحمات دکتر محسن مومنی معاون سابق توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر تقدیر شد.

همچنین دکتر محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با حضور در معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه ضمن قدردانی از زحمات زهرا فلاحت، گفت: گرچه خانم فلاحت بازنشسته می‌شوند، اما امیدوارم باز هم بتوانیم از تجربیات و توانمندی‌های وی در این حوزه بهره‌مند شویم.

او تاکید کرد: آقای ملاعبداللهي هم تجربیات بین‌المللی زیادی دارند و اکنون فرصتی فراهم شده تا از تجربیات او در جمعیت هلال‌احمر استفاده کنیم.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: گرچه تاکنون فعالیت‌های امور بین‌الملل در جمعیت هلا‌ل‌احمر خوب بوده است، اما امیدوارم با استفاده از ظرفیت‌های امور خارجه، رونق بیشتری بگیرد.

 

استفاده از تجربه همکاران در معاونت امور بین الملل

همچنین دراین جلسه، زهرا فلاحت، معاون پیشین امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با اشاره به پیشینه کاری سرپرست جدید این معاونت ، گفت: بعد از سال‌ها فعالیت جمعیت هلال‌احمر در بخش بین‌الملل، خوشحالیم که یکی از همکاران از حوزه امور خارجه و با دید بین‌المللی به این بخش منتقل شده‌است و این موضوع برای ما هم جای شکر دارد و امیدوارم همکاران ما در این بخش، از تجربیات وی در سال‌های گذشته، بهره‌مند شوند.

او ضمن قدردانی از فعالیت همکاران حوزه‌ بین‌الملل ادامه داد: همکاران ما در این بخش بسیار با تجربه هستند و به جرات می‌توانم بگویم توفیق مدیران پیش از من هم بر پایه دانش و تخصص این دوستان بوده است.

 

براساس عملکردمان قضاوت می‌شویم

در بخش دیگری از این نشست، حسين ملاعبداللهي، سرپرست جدید معاونت امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه طی سخنانی گفت: ما براساس عملکردمان قضاوت می‌شویم، نه براساس ادعایمان. کار ما گروهی است و نتیجه اعمال ما هم متعلق به همه است.

او احساس مسئولیت، مشارکت جدی و کار با برنامه‌ریزی را جزء اصول اعتقادی خود دانست و افزود: طی سال‌های گذشته این توفیق را داشتم که از مراکز جمعیت هلال‌احمر در خارج از کشور بازدید کنم. می‌توانم بگویم که بعضی از این دفاتر خوب عمل کرده‌اند و برخی دیگر بسیار ضعیف بودند. حالا وظیفه ماست که آنها را ساماندهی کنیم.

ملاعبداللهی به جایگاه جمعیت هلال‌احمر در نظام بین‌المللی اشاره کرد و گفت: جایگاه جمعیت هلال‌احمر در نظام بین‌المللی جایگاهی ویژه است که قابل مقایسه با خیلی از مراکز دیگر نیست.جمعیت هلال‌احمر، ماهیتی انسان‌دوستانه دارد و حتی کشورهای متخاصم هم در برابر این جمعیت سپرشان را زمین می‌گذارند. در دورانی که کشور با گرفتاری‌های متعددی روبه‌روست، این ظرفیت امکان خوبی برای ما فراهم می‌کند.

او همچنین گفت: با ارتباطاتی که دارم، فرصتی فراهم می‌کنم تا نام و اعتبار جمعیت هلال‌احمر بیش از گذشته احیا شود. ما امروز می‌آییم و فردا می‌رویم. مهم این است که هنگام رفتن، چه چیزی از ما باقی خواهد ماند، امیدوارم با همکاری دوستان در جمعیت هلال‌احمر، نام نیکی از ما به یادگار باقی بماند.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *