جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه 17 تیر 1399

سرپرست هلال‌احمر آذربایجان شرقی: برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع، مهمترین برنامه پیش‌روی هلال‌احمر

سرپرست هلال احمر استان آذربایجان شرقی در نشست معاونین و روسای شعب بر جدیت در امر برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ نشست معاونین و روسای شعب جمعیت هلال احمر استان، روز گذشته در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و سرپرست هلال احمر استان برگزار شد. 

نقش علما در هدایت و رهبری مردم

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان در سخنانی با اشاره به نقش علما درهدایت مردم در طول تاریخ گفت: همواره در طول تاریخ و در مقاطع مختلف  علمای آگاه  نقش بسیار خطیری در هدایت مردم داشته اند.

وی با اشاره به رهبری داهیانه امام امت افزود: حضرت امام خمینی با جسارت و شجاعت و رهبری پیامبر گونه خویش توانست  بر طاغوت زمان غلبه کرده و با کمک مردم هیمنه آنها را بشکند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گفت: جمعیت هلال احمر استان امسال برای گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل و سالگرد قیام خونین 15 خرداد 1342، برنامه های متعددی در نظر گرفته است که از آن جمله می توان به پویش ختم قرآن، مسابقه از وصیت نامه الهی سیاسی و بیانیه گام دوم انقلاب، غبار روبی مزار شهدا، ویزیت رایگان بیماران، برگزاری مجلس بزرگداشت امام راحل و شهدای پانزده خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری مراسم کوهنوردی و زیارت مزار شهدای گمنام، عیادت از خانواده های جانبازان و شهدا و ...اشاره کرد.

در این نشست دکتر حمید حسین پور سرپرست هلال احمر استان نیز با تسلیت فرارسیدن سی و یکمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت ۱۵ خرداد ۴۲ و سالروز برگزیده شدن مقام معظم رهبری به رهبری انقلاب اسلامی گفت: زنده نگهداشتن یاد و خاطره امام راحل و پرداختن و عمل کردن به وصایا و سیره آن بزرگوار، بهترین راه پیشرفت جامعه ما است و بایستی ما همواره با برگزاری برنامه ها و همایش ها نسبت به تبیین و تشریح اندیشه والای امام و انتقال آن به نسلهای آینده اهتمام داشته باشیم.

وی پرداختن  به فرامین مقام معظم رهبری و نصب العین قرار دادن بیانیه گام دوم را مورد تاکید قرار داد.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان با تاکید بر جدیت در امر برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر گفت: مهمترین برنامه پیش روی جمعیت هلال احمر برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع است که بایستی روسای شعب و متولیان امور و ستادهای اجرایی و نظارت نهایت سعی و تلاش خود را برای اجرای دقیق آیین نامه های پنجمین دوره انتخابات مبذول و از جانبداری از نامزدها خودداری کنند.

دکتر حسین پوردر ادامه به تشریح سیاستهای کاری مدیریت هلال احمر استان پرداخت و افزود: پایه و اساس کار هلال احمر احترام متقابل است، و هرگونه اقدامات ما بایستی بر پایه تفاهم و دوستی و احترام متقابل باشد و روسای شعب بایستی با برقراری ارتباط حسنه با مسئولان شهرستانی، ائمه جمعه و فرمانداران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداری و شورای شهر و سایر مسئولان در راستای تحقق اهداف و آرمانهای هلال احمر تلاش کنند.

سرپرست هلال احمر آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم احترام به ارباب رجوع و مردم ادامه داد: مردم کارفرمای ما هستند و ما بایستی برای تکریم و رفع نیازهای آنها از هیچ اقدامی فروگذار نکنیم.

دکتر حسین پور در ادامه خواستار اهتمام مدیران برای کنترل هزینه ها، رعایت نظم و انضباط اداری، صلاح و صرفه جمعیت در خریدها، مرور دقیق آیین‌نامه‌های مالی محاسباتی، تهیه شناسنامه کامل برای املاک و مستغلات، ساماندهی و تبدیل به احسن کردن املاک و مستغلات جمعیت، اشرافیت به دستورالعمل ها و قوانین، استفاده از تجارب و دیدگاه های بازنشستگان و صاحبان تجربه در جمعیت هلال احمر، استفاده از پتانسیل عظیم روحانیت و دانشگاهها در پیاده نمودن اهداف هلال احمر، تجلیل از کارآفرینان و نخبگان شهرستان‌ها و ترغیب آنها برای عضویت در هلال احمر، حفاظت از اموال و خودروهای هلال احمر،  سرکشی مداوم به انبارهای امدادی ،پرهیز از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای، سالم سازی و روان سازی محیط کاری شد.

سرپرست هلال احمر آذربایجان شرقی با اشاره به  نقش حیاتی پایگاههای امداد جاده ای در چرخه امداد ونجات گفت: توجه به پایگاه های امداد جاده ای و معیشت نجاتگران جز اولویتهای کاری ما بوده و از روسای شعب انتظار داریم برگزاری دوره های  بازآموزی برای نجاتگران را در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر حسین پور در ادامه با تاکید بر شناسایی و جذب خیرین  عنوان کرد: با توجه به اینکه اساس کار هلال احمر برپایه داوطلب محوری استوار است بنابراین بایستی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های همسو با جمعیت هلال احمر و سمنها نسبت به شناسایی خیرین و عضویت آنها در مجمع خیرین اقدام کرد.

وی اطلاع رسانی به موقع از عملکردها را در ارتقاء سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر ضروری دانست و بر لزوم همکاری با روابط عمومی تاکید کرد.

سرپرست هلال احمر استان با یاد آوری مراحل مدیریت بحران گفت: مدیریت بحران امروز در چهار مرحله تعریف می شود پیشگیری، آمادگی، پاسخگویی و بازسازی که لازم است در تمامی این مراحل جمعیت هلال احمر بخوبی ایفای نقش کند.

وی با اشاره به حادثه خیز بودن استان آذربایجان‌شرقی گفت، پتانسیل لرزه‌ای گسل‌های اطراف ما بالاست بنابراین ما بایستی هر زمان آمادگی لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی داشته باشیم و در شبکه امداد و نجات حلقه‌های مفقودی نبایستی داشته باشیم.

 

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *