جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه 17 تیر 1399

برگزاری رزمایش همدلی کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر اصفهان ویژه خانواده‌های آسیب پذیر از کرونا

معاون امور جوانان هلال احمر استان اصفهان از برگزاری رزمایش همدلی و کمک های مومنانه کانون های دانش آموزی این جمعیت به خانواده های آسیب پذیر در شرایط شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدر علی خانبازی با بیان این خبر افزود: اولین رزمایش همدلی و کمک های مومنانه با مشارکت کانون های دانش آموزی جمعیت هلال احمر و با شعار "هر مدرسه یک پایگاه همدلی" برگزار شد.

وی با بیان اینکه لبیک به درخواست مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و همدلی مومنانه، احیای روحیه انفاق، تقویت روحیه کرامت و بشردوستی و همدلی و همراهی با دانش آموزان و خانواده های آسیب دیده از پدیده کرونا از اهداف این رزمایش بوده است، افزود: در رزمایش همدلی و کمک های مومنانه، فرایند جمع آوری هدایا از طریق همکاری دانش آموزان و والدین در جمع آوری اقدام بهداشتی و معیشتی، همکاری خیرین، مدیران و مربیان و همکاری داوطلبان و پرسنل جمعیت هلال احمر انجام شده است.

خانبازی در ادامه با اشاره به فرایند توزیع کمک ها در این رزمایش گفت: در نظر گرفتن شان و منزلت خانواده دانش آموز نیازمند، محله نگری با محوریت مدارس و محله های حاشیه نشین شهر از مواردی است که به آن توجه شده است.

وی اشاره کرد: در این برنامه تعداد 44 کانون دانش آموزی هلال احمر مشارکت داشته اند که این کمک ها شامل کمک های نقدی، اقلام بهداشتی و معیشتی به ارزش 529 میلیون و 980 هزار ریال بوده و کمک برای هر خانوار به ارزش 3 میلیون و 500 هزار ریال برآورد شده است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *