جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

۳۵ هزار بسته بهداشتی میان بیماران خاص خراسان رضوی توزیع می‌شود

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: امروز یکهزار بسته معیشتی و بهداشتی به ارزش ۳ میلیون ریال میان آسیب‌دیدگان از کرونا در استان توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛ دکتر سید مجتبی احمدی در آیین آماده‌سازی و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی آسیب‌دیدگان کرونا و بیماران خاص که به یاد امام خمینی(ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد در ورزشگاه پایگاه پشتیبانی عملیات امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی در مشهد برگزار شد، افزود: تعداد ۳۵ هزار نفر در مشهد دارای بیماری‌های خاصی مانند سرطان و بیماری کلیوی و دیابت و ... هستند که بسته‌های بهداشتی هلال احمر تقدیمشان می‌شود.

وی افزود: در ماه‌های اخیر شیوع بیماری کرونا، کارگاههای مردمی داوطلبان هلال احمر تعداد 238 هزار عدد ماسک تولید کردند که در اولویت نخست تعدادی از این موارد به کارکنان کادر درمانی و بهداشتی توزیع شد.

وی اضافه کرد: 4 هزارو 328 بسته حمایتی از کمکهای مردمی که به هلال احمر اهداشده نیز به آسیب دیدگان ناشی از ویروس کرونا اعطا شد.

دکتر احمدی ادامه داد: در این مرحله از محل کمکهای مردمی 1000 بسته غذایی شامل 9 قلم کالا به ارزش 3میلیون ریال اماده ارسال و توزیع است که از امروز و با یاد امام خمینی(ره ) توزیع می‌شود.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی به اهداء 35 هزار پک بهداشتی اشاره کرد و گفت: تعداد 35 هزار پک بهداشتی نیز میان بیماران خاص از قبیل سرطانی ها، بیماران کلیوی و .. در حال توزیع است.

وی ادامه داد: بیماران ناشی از کرونا که از لحاظ معیشتی ضعیف هستند توسط مددکاری بیمارستان‌ها به هلال احمر معرفی می شوند و از محل کمکهای مردمی کشوری مبلغی از 3 تا 5 میلیون تومان کمک می شود که تا کنون 31 بیمار معرفی شده است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *