جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

پیام رئیس جمعیت هلال‌احمر به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

چهاردهم خرداد گرچه از تلخ‌ترین ایام سال برای امت مسلمان ایران و بسیاری از آزادیخواهان ملل دیگر به شمار می‌آید، اما از سوی دیگر فرصت مناسبی برای تفکر در فطرت بشردوستانه حضرت امام خمینی (ره) است تا ضمن مرور مفاهیم بشردوستی در مکتب معمار انقلاب اسلامی، بتوانیم بیش از پیش در انجام تکالیف خداپسندانه و انساندوستانه موفق باشیم.

سیره امام (ره) در دفاع از حقوق مظلومان و توجه آن زاهد وارسته به قشرهای ضعیف جامعه برگرفته از تعالیم قرآن و اسلام ناب محمدی بود و با ایمان کامل به همین تعالیم بود که فرمودند: "محرومان ولی نعمت ما هستند".

بنا بر این، تکلیفی که امام (ره) در خصوص قشرهای مستضعف، بر عهده ما گذاشته‌اند چنان سنگین است که باید همچون عبادت در انجام آن بکوشیم تا در پیشگاه پروردگار متعال نیز سربلند باشیم.  

چهاردهم خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی را به مردم انقلابی و ولایتمدار ایران تسلیت گفته و شادی روح امام راحل و مجاورت آن بزرگمرد تاریخ با ائمه معصومین (ع) را در رضوان الهی از خداوند مسئلت دارم. همچنین یاد شهیدان والا مقام قیام 15 خرداد را گرامی می‌دارم و رحمت و رضوان الهی برای آنان خواستارم.

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر

 

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *