جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

برگزاری نشست ویدئو کنفرانس «هماهنگی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی هلال‌احمر» سراسر کشور

جلسه مجازی به صورت ویدئو کنفرانس معاون آموزش، پژوهش و فناوری با معاونین آموزش و پژوهش استان‌های جمعیت هلال احمر با تاکید بر هم افزایی و همکاری متولیان آموزش و پژوهش در جمعیت هلال احمر، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، دکتر خسرو رحمانی معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت در این جلسه با اشاره به لزوم نیازسنجی و تدبیراندیشی حسب زمان های مختلف و رسیدن به سرفصل های آموزشی مورد نیاز، گفت: چشم انداز ما این است که جمعیت هلال احمر که مسئولیت امداد و نجات را بر عهده دارد از نظر علمی نیز، ضمن استفاده از تجارب دانشگاه ها و سازمان های مرتبط با این حوزه، با تولید و تألیف محتوا و کتب آموزشی پربار به عنوان معتبرترین مرجع علمی در حوزه امداد و نجات و سوانح شناخته شده و همگان بتوانند به آن استناد کنند.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری با تأکید بر استمرار آموزش های مربیان و ارتقاء سطح علمی ایشان، همچنین تربیت مربیان جدید گفت: خوشبختانه زیرساخت های لازم برای این آموزش ها فراهم شده است.

او ادامه داد: نظارت و اعتباربخشی اقداماتی که در استان ها انجام می گیرد ابتدا توسط مراکز استان ها و سپس توسط ستاد انجام می شود، همچنین تخصیص اعتبارات باید حتی الامکان به سمتی برود که تخصیص اعتبار در ازای اجرای برنامه باشد تا هم بتوان کنترل و نظارت بهترو دقیق تری داشت و هم بتوان طی آن آمار و اطلاعات را بروز رسانی نموده و آن را با منابعی که تخصیص داده شده تطبیق داد.

دکتر رحمانی با تأکید بر پرهیز از تداخل و هم پوشانی امور گفت: در صورتی که سیاست های کلی و برنامه های تبیین شده به درستی اجرا شود از تداخل امور با استان ها و کارهای موازی جلوگیری شده و موجب هم افزایی با سازمان های وابسته و در نهایت بهبود آموزش جمعیت می شود.

همچنین در این جلسه مرتضی مرادی پور، مدیرکل آموزش های تخصصی و ضمن خدمت با اعلام این که سامانه آموزشی آذرخش از سال گذشته به عنوان بستر آموزشی کارکنان جمعیت هلال احمرشده است گفت: در سال 98 به دلیل آشنایی همکاران با این سامانه ملاحظاتی رعایت شد و خوشبختانه با حمایت استان ها سال گذشته 14 دوره الکترونیکی به صورت تخصصی و عمومی برگزار شد که 18000 نفر در این دوره ها شرکت کرده و گواهی نامه صادر شده است و اما در سال 99 مقرر گردیده که این آزمون ها با رعایت استانداردهای آموزشی با زمان مشخص برگزار شود و پس از آن تمدید و تکرار نخواهد شد.

نواب شمس پور؛ مدیرکل آموزش همگانی ضمن تأکید بر اهمیت توسعه فعالیت های آموزش همگانی در صدا و سیما و آموزش های ایستگاهی در مکان های عمومی با توجه به گروه های هدف و خانه های هلال گفت: با توجه تأکید رئیس محترم جمعیت هلال احمر و معاون آموزش، پژوهش و فناوری بر فعال سازی خانه های هلال در استان ها امیدواریم بتوانیم از ظرفیت کانون های دانشجویی و کانون هایی که در اختیار سازمان جوانان است نیز به عنوان پایگاه آموزشی برای آموزش کمک های اولیه و آموزش های ایستگاهی بهره مند شویم.

محمد احمدوند مدیرکل پژوهش و فناوری نیز با تأکید بر کاربردی کردن پژوهش ها گفت: یک بحث عمده موضوع فناوری است و درصدد هستیم با کاربردی کردن پژوهش ها موضوع فناوری را پیش ببریم. لذا در این زمینه اقدام به راه اندازی مرکز شتاب و نوآوری بر مبنای رشد استارت آپ ها صورت پذیرفت که به زودی توسط معاون رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

او ادامه داد: در راستای توسعه فعالیت های پژوهشی برای اولین بار نشست علمی برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود و از همین بستر برای آموزش های حوزه پژوهش و فناوری استفاده خواهیم کرد همچنین برگزاری آموزش های کاربردی پژوهشی نیز در دستور کار این حوزه قرار دارد.

لازم به ذکر است معاونین آموزش و پژوهش استان ها نیز در این جلسه ضمن آشنایی معاون آموزش، پژوهش و فناوری پس از ارائه برنامه های خود در سال جاری، مسائل و مشکلات خود را مطرح نمودند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *