جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

نجات مرد ۵۰ ساله در ارتفاعات کوه رنو ایلام

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: مرد ۵٠ ساله ای که در ارتفاعات کوه رنو منطقه شش کلان به علت سقوط از ارتفاع مصدوم شده بود توسط تیم واکنش سریع هلال احمر نجات یافت و با بالگرد امدادی این جمعیت به مرکز استان انتقال یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، علی اصغر علی اکبری گفت: در پی تماس تلفنی همراهان مصدوم با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان ایلام (شماره 112) و اعلام این حادثه و درخواست کمک، بلافاصله تیم واکنش سریع هلال احمر استان و تیم کوهستان شهرستان ایوان جهت نجات جان مصدوم به محل حادثه اعزام شدند.

علی اکبری ادامه داد: نجاتگران اعزامی پس از پیمودن مسافتی سخت و صعب العبور با دسترسی به مصدوم بلافاصله  اقدامات اولیه امدادی و تثبیت فیزیکی فرد مصدوم انجام دادند.

وی افزود: با توجه به شرایط وخیم حال مصدوم که از ناحیه پای راست و دست راست دچار شکستگی باز و کوفتگی شدید بدن شده بود و به دلیل  صعب العبور بودن منطقه و زمانبر بودن انتقال زمینی جهت اعزام، درخواست بالگرد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: باهماهنگی انجام شده برای انتقال مصدوم‌؛ بالگرد جمعیت هلال احمر به محل حادثه اعزام و در عملیاتی سخت و طاقت فرسا فرد مصدوم با استفاده از تجهیزات نجات به داخل بالگرد منتقل و به مرکز استان انتقال داده و تحویل همکاران اورژانس شد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *