جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع هلال احمر سیستان و بلوچستان با مشارکت 131 کاندیدا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان از برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان با مشارکت 131 کاندیدای عضو شورای اجرایی در سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، رسول راشکی رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان گفت : انتخابات مجامع «تثبیت شناسنامه هلال احمر» است و ماهیت برگزاری انتخابات بر اساس اساسنامه موجب بازبینی ظرفیت اصلی هلال احمر یعنی"امدادگران ،داوطلبان و جوانان" میشود .

راشکی افزود: فرایند برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع عمومی شهرستان ها، استان و کشور با هدف نهادینه سازی مشارکت اعضا و داوطلبان فعال، افراد نیکوکار و خیرین در این موسسه خیریه، مردمی و غیردولتی و فراهم کردن زمینه حضور حداکثری و موثر در ارکان تصمیم گیری جمعیت هلال احمر همزمان با سراسر کشور در ۲۳ خرداد در استان  سیستان و بلوچستان  برگزار می شود.

وی گفت: انتخابات مجامع عمومی شوراهای اجرایی نماد بارز حضور و نقش موثر مردم در جمعیت هلال احمر است و هر چهار سال یک‌بار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود. این انتخابات در استان سیستان و بلوچستان نیز همزمان با سراسر کشور در همه شعب و با مشارکت 20 هزار و 857 نفر اعضای واجد شرایط رای دادن برگزار خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد داوطلب محور است که داوطلبان در تصمیم گیری‌ها و عملکرد آن نقش اساسی دارند و مجامع هلال احمر بستری مهم  و فرصتی برای ایفای نقش تصمیم ساز اعضا و داوطلبان در جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

راشکی افزود: ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی و بازرسان از 11 تا 17 اردیبهشت انجام شد که 131 نفر در 18 شهرستان این استان برای عضویت در شورای اجرایی شهرستان ها ثبت نام کردند.

وی گفت: در مرحله نخست این انتخابات در تمامی شهرستان‌های استان که دارای شعبه جمعیت هستند انتخابات برگزار و از میان نامزدان ثبت نام شده  4 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علی البدل و یک نفر بازرس اصلی و یک نفر بازرس علی البدل انتخاب می شوند. در مرحله بعد با دعوت از اعضای منتخب شوراهای اجرایی شهرستان ها  انتخابات اعضای هیئت مدیره استان ( مجمع استان ) صورت می پذیرد  و سپس از میان اعضای هیئت مدیره استان های کشور اعضای شورای عالی جمعیت انتخاب می شوند. شورای عالی جمعیت هلال احمر در تدوین سیاست های کلان، تنظیم برنامه و بودجه و همچنین در اجرای برنامه های راهبردی جمعیت نقش تعیین کننده ای دارند.

راشکی در پایان از عموم اعضای واجد شرایط برای شرکت در انتخابات مجامع دعوت کرد تا با حضور پرشور و اثرگذار خود در ماموریت‌های انسان دوستانه و ارزشمند این نهاد خیریه نقش آفرینی کنند.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *