استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی، غیردولتی و مردمی در راستای پیشگیری و کاهش خسارات حریق در عرصه‌های طبیعی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت:با توجه به حادثه خیز بودن استان گیلان بحث آموزش‌های امدادی جزء ضرورت‌های زندگی مردم محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، جلسه مدیریت بحران با محوریت  پیشگیری از حریق در مراتع و عرصه های طبیعی و جنگلی استان با حضور امیر مرادی مدیرکل مدیریت بحران استانداری، سیاوش غلامی سرپرست جمعیت هلال احمر استان، محسن یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی استان در محل اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان برگزار شد
در ابتدای این نشست مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن قدردانی از همه حاضرین و مسئولان در جلسه مذکور خواستار استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها از جمله، نیروی مقامت بسیج، سازمان های مردم نهاد و دهیاران با محوریت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در امر پیشگیری و اطفای حریق در مراتع و عرصه های طبیعی در قالب طرحهای عملیاتی مشخص از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان ضمن اشاره به اهمیت حفظ و حراست منابع طبیعی گیلان گفت: حفظ، حراست و نگهداری از این نعمات در عرصه های طبیعی و جنگلی جزء وظایف همه دستگاه ها است، از این رو مدیریت بحران آمادگی دارد به متولیان این بخش در پیشبرد اهداف و برنامه ها در این امر کمک نماید.
در ادامه سیاوش غلامی سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان، جنگل ها را بعنوان سرمایع ومنابع ملی دانست و گفت: جنگل ها به عنوان یکی از ذخایر کشور محسوب می شوند و به همین جهت در زمانی که حریقی صورت گیرد، جمعیت هلال احمر با همه امکانات و نیروی انسانی داوطلب خود وارد عملیات خواهد شد.
سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به وظایف هلال احمر در پاسداشت منابع استان گفت: در موضوع حفاظت و مدیریت منابع استان، خود را مسئول می دانیم، البته تمامی آحاد جامعه و بخش های دیگر باید، حفاظت از این عرصه ها را بر عهده داشته باشند و نسبت به حفظ آن ادای وظیفه نمایند.
غلامی با اشاره به ضرورت خانه های هلال روستایی در مدیریت بحران، گفت: جمعیت هلال‌احمر به‌ منظور کمک به مدیریت بحران کشور و  تعامل بیش از پیش با همه نهادها و سازمان‌ها برای ارائه خدمات بهینه و مطلوب و نیز توسعه امر آموزش و ایجاد آمادگی عمومی در برابر وقوع حوادث و سوانح و کاهش اثرات ناشی از بلایای طبیعی و انسان‌ساخت، اقدام به راه ‌اندازی خانه‌های هلال با هدف مدیریت بحران روستایی کرده است.
سرپرست هلال احمر گیلان گفت: با توجه به حادثه خیز بودن استان گیلان بحث آموزش‌های امدادی جزو ضرورت‌های زندگی مردم محسوب می شود.
سیاوش غلامی با اشاره به اهداف راه اندازی خانه های هلال گفت: در طرح خانه‌های هلال به دنبال افزایش آگاهی عمومی مردم در زمینه نحوه برخورد با حوادث و آموزش‌های امدادی هستیم تا در نهایت در کاهش حوادث طبیعی ایفای نقش نماییم.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان در حال حاضر ۱۸۹ خانه هلال دارد، گفت: ﺑﺪﻭﻥ ﺗﺮﺩﻳﺪ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻫﺎی بزرگی چون هلال احمر با افزايش ميزان آمادگی در ﺭﻭﻳﺎﺭﻭیی با ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻫﺎ، آسيب را به حداقل می رسانند.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *