جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه 23 تیر 1399

از امضا تفاهم نامه همکاری با مدیریت حوزه های علمیه استان تا افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدا فارس

اعضای شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فارس در نشست مشترک با رئیس و دست اندرکاران ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز و مدیریت حوزه های علمیه استان، ضمن تشریح دیدگاه های فرهنگی و ماموریت های سازمانی این جمعیت و انعقاد تفاهم نامه همکاری با امضای مدیر عامل، خانه هلال را در مسجد جامع شهدای شیراز در جوار حرم مطهر شاهچراغ(ع) افتتاح کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ مدیر عامل جمعیت استان در این نشست گفت: ما در جمعیت هلال احمر فارس جلسات فرهنگی ماهانه برگزار می کنیم و تمامی برنامه ها پیش از اجرا به لحاظ کیفیت محتوایی و اهداف و نتایج قابل انتظار به تصویب می رسند.

حسین درویشی حضور و فعالیت داوطلبانه تعداد قابل توجهی از اعضای جوان، امدادگر و داوطلب در جمعیت هلال احمر را یک فرصت مغتنم توصیف کرد و افزود: بخش مهمی از برنامه های فرهنگی جمعیت هلال احمر به این قشر آینده ساز اختصاص دارد به ویژه آنکه تاسیس کانون های طلاب جوان در حوزه های علمیه که سابقه فعالیت آنها به زلزله بم برمیگردد، گام مهمی در جهت تقویت بنیان های فرهنگی در جمعیت می باشد.

درویشی، وجود دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان ها را از دیگر امتیازات فرهنگی جمعیت هلال احمر برشمرد و با اشاره به اثرگذاری فرهنگی و نظارتی این دفتر در روند فعالیت های جمعیت، افزود: در فرآیند تاسیس خانه های هلال از جمله 46 خانه هلال و نزدیک به 500 خانه داوطلب در استان فارس و همچنین نظارت بر فعالیت های این خانه ها، دفتر نمایندگی ولی فقیه نقش مهم و موثری دارد.

وی با قدردانی از اقدامات ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز در جریان سیل فروردین ماه 98 و اسکان اضطراری مسافران در مسجد جامع شهدای این شهر، گفت: مسجد جامع شهدا قابلیت و استانداردهای لازم را برای قرار گرفتن در فهرست ثبت شده مراکز اسکان اضطراری کلانشهر شیراز دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس در ادامه از ارتباط گسترده اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان و زنان خانه دار با ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز سخن گفت و از آمادگی جمعیت هلال احمر برای برگزاری کلاس های آموزشی با رویکرد امدادی و فرهنگی ویژه جامعه هدف یاد شده خبر داد.

درویشی با استقبال از پیشنهاد پوشش امدادی و ارائه خدمات مربوطه به نماز گزاران جمعه در شیراز توسط اکیپ های جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: امضای تفاهم نامه همکاری با ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز این انتظار از جمعیت هلال احمر را برآورده خواهد کرد.

خانه هلال مسجد جامع شهدای شیراز؛ پل ارتباطی جمعیت هلال احمر با ستاد نماز جمعه و حوزه های علمیه

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر فارس با ابراز خورسندی از برگزاری جلسه مشترک شورای فرهنگی این جمعیت با ستاد برگزاری نماز جمعه و مدیریت حوزه های علمیه استان، این نشست را به مثابه یک مانور فرهنگی تشبیه کرد و گفت: شناخت و اشراف آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از ماموریت های جمعیت هلال احمر فرصت مناسبی برای تعامل و همکاری دوسویه به ویژه در زمینه فعالیت های فرهنگی، امدادی و آموزشی است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بهادری حرم مطهر شاهچراغ(ع) را نگین انگشتری شیراز توصیف کرد و افزود: نامگذاری شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران از سوی مقام معظم رهبری، سیاستگذاری فرهنگی و اجتماعی در استان فارس به ویژه شیراز را تعمیق و هدفمندتر از گذشته نمود.

بهادری افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدای شیراز را در راستای همین اقدام فرهنگی دانست و افزود: سعی ما این بوده است که با افتتاح خانه هلال در این مسجد و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری، یک پل ارتباطی بین جمعیت هلال احمر و ستاد برگزاری نماز جمعه و مدیریت حوزه های علمیه در استان فارس، در ذیل سیاست های فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع)، ایجاد نماید.

جمعیت هلال احمر رسالت ارزشمندی برعهده دارد و منشاء خیر برای عموم مردم می باشد

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه در شیراز در نشست مشترک با اعضای شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فارس گفت: جمعیت هلال احمر رسالت ارزشمندی بر عهده دارد و تلاش این جمعیت در کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان حوادث مختلف، آن را منشاء خیر برای عموم مردم قرار داده است.

فخارزاده با اشاره به وجه مردمی ستاد برگزاری نماز جمعه، از تلاش این ستاد برای استفاده بهینه از ظرفیت سازمان ها و دستگاه های اجرایی خبر داد و در ادامه به فعالیت های همسو با جمعیت هلال احمر و انتظارات ستاد از جمعیت پرداخت.

وی با بیان اینکه در جریان سیل فروردین ماه 98 شیراز 800 مسافر در مسجد جامع شهدای این شهر اسکان داده شدند، افزود: این مسجد 20 هزار متر مربع فضای مسقف دارد و یکی از بهترین مکان ها برای اسکان اضطراری محسوب می شود.

فخارزاده با استناد به ظرفیت یاد شده، از آمادگی ستاد برگزاری نمازجمعه شیراز برای اختصاص فضایی مناسب جهت انبار نمودن وسایل و تجهیزات امدادی خبر داد و اضافه کرد: این انبار در حوادث کمک شایان توجهی به اهداف امدادی جمعیت هلال احمر خواهد کرد.

رئیس ستاد برگزاری نماز جمعه شیراز خواستار استقرار اکیپ های امدادی جمعیت هلال احمر در کنار اورژانس در زمان برگزاری نماز جمعه شد و این مورد را برای امدادرسانی فوری به بیماران اورژانسی و یا حوادث پیش بینی نشده ضروری دانست.

فخارزاده همچنین از آمادگی این ستاد برای اختصاص فضا و تجهیزات آموزشی به جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره های آموزش امداد و کمک های اولیه و یا آموزش های فرهنگی به ظرفیت 100 نفر خبر داد.

وی در پایان از توجه ویژه جمعیت هلال احمر به نیازمندان جامعه و اجرای طرح های بشردوستانه در حمایت از اقشار کم برخوردار قدردانی کرد.

در پایان این نشست، اعضای شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فارس فرم خدام افتخاری آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) را تکمیل کردند.

افتتاح خانه هلال در مسجد جامع شهدای شیراز و امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین جمعیت هلال احمر فارس و ستاد برگزاری نمازجمعه شیراز و مدیریت حوزه های علمیه استان، دیگر برنامه های حاشیه ای این نشست بود.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *