نجاتگران کرمانی سالانه بیش از هزار حادثه را امدادرسانی می کنند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان در دیدار با نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: امدادگران و نجاتگران این جمعیت سالانه بیش از هزار حادثه طبیعی و غیرطبیعی در سطح استان را امدادرسانی می کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛رضا فلاح افزود: با اشاره به اصول و اهداف جمعیت هلال احمر در ابعاد ملی و بین المللی بیان کرد: امدادگران و نجاتگران این جمعیت سالانه بیش از هزار حادثه طبیعی و غیرطبیعی در سطح استان را امدادرسانی می کنند.

 فلاح با اشاره به اینکه نیروهای امدادی هلال احمر کرمان قریب به ۲۰ حادثه مفقودی و غرق شدگی در ماه گذشته و جاری در سطح استان پوشش دادند، افزود: جمعیت هلال احمر در امر حوادث طبیعی متولی امدادونجات است و با هدف تسکین آلام بشری در کنار آسیب دیدگان حضور می یابد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه ۴۲ درصد حق ثبت اسناد کشور باید به جمعیت هلال احمر تعلق گیرد، خاطرنشان کرد: پیگیری و تحقق این موضوع نیاز به حمایت مجلس شورای اسلامی است تا با کمک بخشی از این اعتبارات انبارها و تجهیرات امدادونجات جمعیت هلال احمر تقویت و بروزرسانی شود.

وی با اشاره به ارزش ریالی کمک های نقدی و غیرنقدی بنگاه های اقتصادی استان کرمان به مبلغ ۵۱ میلیارد تومان به جمعیت هلال احمر در خصوص کمک و امدادرسانی سیل های اخیر تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با حمایت از ماده ۱۷۲ قانون اساسی؛ مبنی بر معافیت از مالیات بنگاه های اقتصادی که به جمعیت هلال احمر کمک می کنند، انگیزه همراهی و حمایت سرمایه داران با هلال احمر را افزایش می دهد.

وی با اشاره به امکان استفاده از توان کارخانجات شهرستان زرند در حوزه برگزاری دوره های آموزش های همگانی افزود: پیشگیری از آسیب های جسمی و روحی در حوادث و کاهش هزینه های جبران ناپذیر نیاز به حضور افراد آموزش دیده در امر امدادونجات است.

فلاح با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر داوطلب محور است، اظهار کرد: آموزش آحاد مختلف جامعه با هدف تاب آوری در برابر حوادث از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به حادثه پذیری شهرستان های کوهبنان و زرند گفت: با کمک هنرمندان داوطلب هلال احمر شهرستان زرند، تاکنون چندین برنامه با هدف آموزش و آشنایی مردم با اصول، اهداف و نکات امدادی در سطح شهرستان و استان اجرا شده است.

وی با اشاره به فعالیت مجمتع دانش آموزی جمعیت هلال احمر شهرستان زرند خاطرنشان کرد: راه اندازی مرکز درمان و توانبخشی، تقویت لجستیک در حوزه امدادونجات و افزایش تعداد خانه های هلال در روستاها از جمله برنامه های مورد پیگیری جمعیت هلال احمر در شهرستان زرند است.

فرماندار زرند؛ هلال احمر در همه عرصه ها خوش درخشیده است

علی صادق زاده فرماندار شهرستان زرند در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه نگاه مردم به هلال احمر نگاه بین المللی و مثبت است، بیان کرد: هلال احمر همیشه در عرصه های مختلف در بحران ها خوش درخشیده و نقش اصلی اش را به خوبی ایفا کرده است.

صادق زاده افزود:  برگزاری مانورهای آموزشی در افزایش میزان آمادگی و تاب آوری جامعه بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهمیت نیروی آموزش دیده و مجرب در همه عرصه ها تصریح کرد: تربیت نیروهای امدادی در صنعت نیز حائز اهمیت است و آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر به صورت جدی در کارخانجات شهرستان زرند باید برگزار شود.

فرماندار شهرستان زرند با اشاره به اینکه مدیران با انگیزه از ظرفیت موجود بیشترین استفاده را به کار می گیرند، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر نیز با حضور مدیران و نیروهای زبده از این ظرفیت به خوبی استفاده کرده است.

تقویت بنیان جمعیت هلال احمر؛ تقویت امنیت روحی و روانی مردم در حوادث است

عفت شریعتی نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان نیز در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بیان کرد: تقویت بنیان جمعیت هلال احمر؛ تقویت امنیت روحی و روانی مردم در حوادث است.

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به نقش اساسی جمعیت هلال احمر در حوزه امدادونجات بیان کرد: تقویت بنیان جمعیت هلال احمر؛ تقویت امنیت روحی و روانی مردم در حوادث است.

شریعتی به تقویت تجهیزات امدادونجات به عنوان اساسی ترین مواردی که در هلال احمر باید پیگیری شود، اشاره کرد و افزود: بخش دولتی و خصوصی با همراهی و حمایت جمعیت هلال احمر سابقه درخشان این نهاد مردمی را در امر امدادرسانی و خدمت در حوادث نمایان می کنند.

وی با اشاره به حادثه خیزی بودن استان کرمان؛ امر آموزش را بسیار مهم تلقی کرد و گفت: آحاد جامعه به علت عدم آگاهی و بی اطلاعی در وقوع آسیب های حوادث غیرطبیعی دخیل هستند.

شریعتی با اشاره به اینکه پیامدهای ناشی از وقوع حوادث طبیعی از خسارت های آن بیشتر است، افزود: آموزش های همگانی جمعیت هلال احمر در سطح استان باید به صورت جدی پیگیری و اجرایی شود و ابزارهای تسهیل کننده این امر مهم از سوی دستگاه ها و مسئولین در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گیرد.

وی با اشاره به قدمت بیشینه جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ اظهار کرد: نیروهای داوطلب و ایثارگر برای خدمت به مردم و نیازمندان همیشه در صحنه حضور دارند.

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان بر اهمیت ایجاد و راه اندازی خانه های هلال در روستاها تاکید کرد و گفت: شوراهای شهر و روستاها بهترین ظرفیت و مکان برای فعالیت های امدادونجات و آموزشی خانه های هلال در روستاها و مناطق دورافتاده است.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *