افتتاح خانه هلال اتحادیه کفاشان پستها سازان، سراجان و صنوف وابسته در تبریز

خانه هلال اتحادیه کفاشان پستها سازان، سراجان و صنوف وابسته کلانشهر تبریز راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، روز گذشته، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و مسئول دفترنمایندگی ولی قفیه در  جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و رئیس  اتحادیه کفاشان و رئیس مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان تبریزو رئیس اداره ارتباطات اتاق اصناف تبریز ،  خانه هلال اتحادیه کفاشان پستها سازان، سراجان و صنوف وابسته کلانشهر تبریز در محل اتاق اصناف تبریز افتتاح گردید.

 تشکیل خانه های هلال در اولویت  برنامه‌های جمعیت هلال احمر قرار دارد

در آیین افتتاحیه خانه هلال علیرضا جباریان فام رئیس اتحادیه کفاشان پستها سازان، سراجان و صنوف وابسته کلانشهر تبریز در سخنانی با استقبال از راه اندازی خانه هلال گفت:  اولین خانه هلال اصناف ایران امروز در تبریز راه اندازی می شود .

وی ادامه داد بازاریان تبریز همیشه در طول تاریخ در تمامی امور خیریه پیشرو و پیشتاز بودند و بازار سنتی و سرپوشیده تبریز سرآمد بازارها در دنیا بوده است به طوری که در این بازار مدارس اسلامی و مساجد گوناگونی در محدوده بازار تشکیل یافته و در مسائل اجتماعی و فرهنگی با زاریان اهتمام  فراوانی کرده اند.

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز گفت: در بحث خیرین بازارتبریز بدون چشم داشت پیشتاز بوده و کارهای بسیار بزرگی انجام داده اند.

جباریان فام با  اشاره به لزوم اهمیت راه‌اندازی خانه‌های هلال  گفت:  خانه هلال باعث خواهد شد مجموعه خیرین بازار زیر چتر هلال احمر در قالب خانه هلال کمک های خود را به هم وطنان و آسیب دیدگان برسانند همانگونه که در زلزله ورزقان و زلزله کرمانشاه بازاریان تبریز آستین همت بالا زده و کمک‌های خود را روانه مناطق زلزله کردند.

وی تشکیل خانه هلال در اصناف تبریز را باعث تحکیم رابطه بین بازار و هلال احمردانست و افزود:  انشاالله تشکیل خانه هلال باعث تحکیم روابط بین بازار و هلال احمر گردد و نتیجه آن باعث کمک به جامعه هدف و مردم آسیب دیده در سطح کشور گردد.

 اعتماد مردم ضامن پیشرفت کارها

حسن زبان ور  رئیس مرکز نیکوکاری اصناف و بازاریان تبریز نیز در این مراسم با استقبال از تشکیل خانه هلال در اصناف تبریز گفت : ورود تخصصی و برنامه محور و شفافیت و  پرهیز از موازی کاری و نشان دادن خروجی کار خانه هلال  به مردم و بازاریان  باعث اعتماد مردم به خانه هلال و تداوم فعالیت  آن خواهد شد .

 آمادگی اتاق اصناف برای همکاری با هلال احمر

محمد زارع رئیس اداره ارتباطات اتاق اصناف تبریز نیز در آیین افتتاح خانه هلال گفت:جمعیت هلال احمر نهادی است خوشنام که در بین مردم محبوبیت بالایی دارد .

وی افزود : اتاق اصناف ظرفیتهای مختلفی برای پیاده نمودن اهداف و برنامه ها و طرح های هلال احمر دارد .

زارع گفت : در اتاق اصناف تبریز روزانه  ۷۰ تا ۸۰ نفردر  کلاسهای آموزشی شرکت  می کند که محیط مناسبی برای توزیع پکیج های آموزشی هلال احمر می باشد . 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *