تجهیز انبارهای امدادی جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: از محل کمک هایی که دولت برای تجهیز انبارهای امدادی تخصیص داده انبارهای امدادی هلال احمر استان ها نیز تجهیز می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان ،مهراب شریفی سده ،روز گذشته، در حاشیه نشست مدیران جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: از زیرساخت های امدادی، درمانی و بهداشتی هلال احمر استان زنجان بازدیدی داشتیم که آمادگی در وضعیت مناسبی است و همکاران این مجموعه خدمات قابل توجهی در پیشگیری از بیماری کرونا داشتند و این آمادگی برای ارایه خدمات همچنان وجود دارد تا چنانچه استان در خصوص این بیماری با مشکلاتی مواجه شد نیروهای هلال احمر بتوانند خدمات مناسبی ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت امدادی جمعیت هلال احمراستان زنجان مورد بررسی اجمالی قرار گرفت که وضعیت به نسبت قابل قبول است، گفت: در انبارهای امدادی شمالغرب زنجان امکانات خوبی پیش بینی شده که از محل کمک هایی که دولت برای تجهیز انبارهای امدادی تخصیص داده به زنجان هم تخصیص داده خواهد شد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: مقدمات کار در تهران در حال انجام است که به زودی بر ذخایر امدادی ما اضافه خواهد شد که با این اقدامات سطح آمادگی جمعیت هلال حمر را ارتقا خواهد داد.

شریفی سده افزود:  برای خرید و تجهیز بخشی از اقلام امدادی با کمک رئیس جمهور اعتباری تخصیص داده شده که در حال خریداری هستیم و ناوگان آمبولانسی بروز می شود.

وی یادآوری کرد: تعدادی آمبولانس و خودروهای امدادی به ناوگان هلال احمر به منظور ارائه بهتر خدمات امداد و نجات اضافه خواهد شد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با بیان اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر ارائه خدمات امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث است، تاکید کرد: در استان زنجان ظرفیت خوبی پیش بینی شده که پایگاه امدادی شمالغرب زیر ساخت مناسبی است که در استان وجود دارد.

 شریفی سده تاکید کرد: سازمان امداد و نجات در تجهیز هر چه بیشتر این پایگاه امدادی که نقش محوری در منطقه شمالغرب کشور ایفا می کند، خواهد داشت و استان زنجان به لحاظ امدادی وضعیت قابل قبولس دارد که کاستی های آن نیز باید رفع شود.

وی افزود: مراکز بهداشتی، درمانی و توانبخشی هلال احمر در استان زنجان ظرفیت های خوبی دارد که قابل ارتقا و بهینه سازی است.

شریفی سده به موضوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: بیش از گذشته ضرورت کسب آمادگی لازم برای حمایت از مردم و ارایه  کمک ها و خدمات امدادی و بهداشتی باید وجود داشته باشد.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: هلال احمر در استان زنجان اقدام به آماده سازی و تجهیز نقاهتگاه هایی برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس کرده و آمادگی بیشتر در سطح این استان برای مقابله با این بیماری و در صورت وخامت اوضاع  نیز وجود دارد.

شریفی سده هدف خود از سفر یک روزه به زنجان را اطلاع از وضعیت و آمادگی استان برای مقابله با حوادث بیان کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *