برگزاری سومین دوره جشنواره ملی «احسان در کرونا» از سوی هلال‌احمر خراسان جنوبی

معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری بخش ویژه سومین دوره جشنواره سرود و نمایش احسان با عنوان «خاطره گویی 112 ثانیه ای احسان در کرونا» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ فائزه موهبتی، با اشاره به شیوع کرونا گفت: اگر چه این ویروس از چند ماه گذشته در انجام برنامه های مختلف اختلال ایجاد کرده اما جمعیت هلال احمر از فعالیت های ذاتی خود غافل نشده است.
وی با اشاره به عمده فعالیت های کانون های دانش آموزی هلال احمر گفت: هرساله همزمان با ایام فراغت دانش آموزان، برنامه هایی ویژه اعم از سرود و نمایش برای این قشر برگزار می شود.
موهبتی گفت: در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا در دنیا، بخش ویژه سومین دوره مسابقات سرود و نمایش احسان با عنوان «خاطره گویی احسان در کرونا» برگزار می شود.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تقویت حس بشردوستی و کمک به همنوع در میان نوجوانان، ایجاد روحیه شادابی و پویایی در ایام شیوع کرونا و ایجاد شور و نشاط و تجلی رفتارهای بشر دوستانه در ایام کرونا از جمله اهداف برگزاری این برنامه است.
موهبتی افزود: در راستای اجرای این مسابقه دانش آموز طی 112 ثانیه خاطرهایی از احسان و نیکوکاری و یا فعالیت بشر دوستانه ای که در ایام شیوع بیماری کرونا در حق کسی انجام داده است، تعریف می کند.
وی با بیان اینکه شرکت در این بخش برای دانش آموزان 7 تا 18 سال آزاد است، افزود: الزاما لازم نیست این افراد عضو کانون های دانش آموزی هلال احمر باشند.
موهبتی با بیان اینکه فیلم ضبط شده باید حداقل کیفیت p480 و بدون تدوین باشد، گفت: تکنیک های خاطره گویی و زیبایی خاطره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه رعایت موازین اخلاقی و اسلامی در اجرا و پوشش الزامی است، گفت: همچنین نصب پوستر جشنواره در هنگام ضبط اثر ضروری است.
وی با بیان اینکه در بیان خاطرات باید از تکرار یک کلمه (تکیه کلام) خودداری شود، افزود: در صورت استفاده از گویش محلی در بیان خاطرات، ترجمه فارسی همراه اثر ارسال شود.
موهبتی گفت: علاقه مندان می توانند تا نیمه مهرماه سال جاری فایل اثر اجرا شده را با ذکر عنوان جشنواره و به همراه فرم مشخصات ارسالی در قالب CD به شعب هلال احمر تحویل دهند.
بنا به گفته معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ارسال آثار از طریق شبکه های اجتماعی شامل واتساپ، سروش، بله و غیره میسر است.
گفتنی است، دبیرستان متوسطه اول آزادگان شهرستان طبس در بخش سرود جنبی خواهران در دومین جشنواره ملی سرود و نمایش دانش آموزی احسان  مقام اول را کسب کرد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *