همکاری مشترک خانه هنرمندان و نهادهای مردمی با هلال‌احمر ایلام برای ارتقاء سطح آموزش‌های همگانی در جامعه

نشست و برنامه ریزی مسئولان خانه هنرمندان، بسیج هنرمندان، شورای حل اختلاف دادگستری، خانه مشارکت های مردمی با مدیرعامل جمعیت هلال استان ایلام برای توسعه همکاری های چند جانبه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، در این نشست که به میزبانی هلال احمر برگزار شد، علی اصغر علی اکبری گفت: هلال احمر یک موسسه عام المنفعه غیر دولتی غیر انتفاعی است که یکی از اهدف آن تسکین آلام بشری و صلح و دوستی و تفاهم  است.

علی اکبری افزود: برای اینکه بتوانیم به این اهداف دست بیابیم نیاز به همکاری مجموعه های فرهنگی، هنری، سلامت، بهداشتی، درمانی در قالب خدمات داوطلبانه داریم تا از این طریق ضمن جذب جوانان و داوطلبان افتخاری به آنها آموزش های امدادی ارائه دهیم.

علی اکبری گفت: عضویت در هلال احمر کاملا داوطلبانه است و این عضویت از غنچه های هلال شروع می شود و هر چقدر سن افراد بالاتر می رود نوع گروه و فعالیت های آنها نیز تغییر می کند.

وی بر لزوم ارائه آموزش های همگانی امداد و کمک های اولیه و مخاطرات به تمام مردم تاکید کرد و گفت: يكي از كم هزينه ترين راه هاي  پیشگیری و كاهش خسارات در هنگام وقوع حوادث آموزش همگاني است.

علی اکبری افزود: برقراری صلح و دوستی، امنیت و آرامش بشري در بين انسان‌ها یکی از مهمترين اهداف و نیز از جمله  فعاليت‌هاي هلال احمر است.

وی برای راه اندازی خانه هلال با همکاری خانه هنرمندان ایلام اعلام آمادگی کرد و گفت: مشارکت جامعه هنری در عرصه فعالیت‌های نیکوکارانه، پشتوانه ای برای جمعیت هلال احمر است.

یادآور می شود؛ برخی محورهای مشارکت در  این جلسه عبارت بود از: تعامل هلال احمر با نهادهای مردمی در راستای ارتقاء سطح سواد امدادی و ارائه آموزش های تخصصی امداد و کمک های اولیه و مخاطرات، استفاده از ظرفیت های هنرمندان در راستای بالا بردن مشارکت های مردمی و مسئولیت پذیری اجتماعی، افزایش مشارکت نهادهای مردمی با هلال احمر در راستای پیشگیری از وقوع جرم و افزایش صلح و سازش و همکاری و تعامل نهادهای مردمی با هلال احمر در راستای ایجاد نشاط اجتماعی.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *