امدادرسانی هلال‌احمر در سیل و آبگرفتگی 48 ساعت گذشته در گیلان/ اعزام تیم‌های امدادی به مناطق حادثه‌دیده و توزیع اقلام زیستی و بهداشتی میان آسیب‌دیدگان

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام وقوع سیل و آبگرفتگی در 48 ساعت گذشته در استان گیلان گفت: 5 شهرستان استان، متاثر از این حادثه بودند که علاوه بر امدادرسانی به آسیب دیدگان، امدادگران هلال احمر در ۱۶ شهرستان به همراه تجهیزات لازم در حالت آماده باش کامل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهدی ولی پور با اعلام این خبر گفت: روز دوشنبه 23 تیرماه براثر شدت بارش باران در استان گیلان، 2 شهرستان تالش و سیاهکل متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند که در تالش، منطقه ییلاقی کیش دیبی واقع در محور تالش به مریان براثر بارش ها به 5 باب منزل مسکونی خسارت وارد شد.

وی افزود: با دریافت گزارش این حادثه، یک تیم ارزیاب شامل 5 نفر از امدادگران هلال احمر به وسیله خودروی کمک دار و به منظور امدادرسانی به حادثه دیدگان به محل وقوع سیل و آبگرفتگی اعزام شدند.

ولی پور همچنین اضافه کرد: ساعت 22 دوشنبه نیز، وقوع سیل و آبگرفتگی در منطقه عین شیخ دیلمان شهرستان سیاهکل و آسیب به 7 باب منزل مسکونی به امدادگران اعلام و یک تیم ارزیاب (شامل 5 نفر) به محل حادثه اعزام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: امروز نیز 5 شهرستان تالش، سیاهکل، رضوانشهر، فومن و ماسال در استان گیلان متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند که شدت بارش ها در منطقه ییلاقی کیش دیبی واقع در محور تالش به مریان، منجر به آسیب دیدن هفت خانوار و 2 دهنه پل و همچنین مسدود شدن مسیر شده بود که با دریافت گزارش حادثه، 2 تیم ارزیاب (شامل 10 نفر) با یک خودروی کمکدار و یک خودروی سمند به منظور امدادرسانی به منطقه اعزام شدند.

ولی پور افزود: در منطقه عین شیخ دیلمان شهرستان سیاهکل نیز، بارش ها منجر به خسارت هفت باب منزل مسکونی شده که 2 تیم امدادی (شامل 10 نفر) با یک خودروی کمکدار و خوروی سمند به منطقه اعزام و اقلام زیستی و بهداشتی شامل 70 کیلوگرم برنج، 7 شعله بخاری برقی، 7 بسته پور لباسشویی، 7 شعله چراغ والور، 14 بسته غذایی 72 ساعته، 14 بطری روغن، 7 تخته موکت،  56 تخته پتو، 35 کیلوگرم نایلون و 3.5 کیلوگرم چای میان آسیب دیدگان از سیل و آبگرفتگی توزیع کردند.

وی افزود: ساعت حدود 19 امشب، محور پونل به خلخال – رودخانه شفارود در شهرستان رضوانشهر نیز متاثر از سیل و آبگرفتگی بود که براساس ارزیابی تیم 5 نفره اعزامی، وقوع سیل و آبگرفتگی در این منطقه خسارتی در پی نداشت. شهرک ماسوله شهرستان فومن نیز امروز متاثر از سیل و آبگرفتگی بود  که براساس گزارش تیم 5 نفره امدادگران اعزامی، در این منطقه نیز به جز آسیب به یک دستگاه خودروی سواری، خسارت دیگری گزارش نشده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: شهرستان ماسال، محور ماسال به اولسبلانکا (ییلاقات ماسال) نیز از عصر امروز متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده که با اعزام تیم 5 نفره امدادی هلال احمر، میزان خسارات احتمالی وارد شده دراین منطقه در دست بررسی است.

ولی پور افزود: به دلیل شدت بارش ها در 5 شهرستان استان گیلان، امدادگران هلال احمر در ۱۶ شهرستان در قالب ۱۶ تیم ۵ نفره به همراه تجهیزات لازم و همچنین 2 تیم واکنش سریع هلال احمر استان در حالت آماده باش هستند.

 

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *