تلاش بی وقفه امدادگران هلال احمر برای امدادرسانی به بیش از 1300 نفر/اسکان اضطراری 138 نفر با برپایی 40 دستگاه چادر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به تلاش بی وقفه 84 تیم عملیاتی برای امدادرسانی به یک هزار و 357 نفر در 12 استان، اعلام کرد: با برپایی 40 دستگاه چادر به 138 نفر خدمات اسکان اضطراری داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات حوادث جوی از روز 20 تیرماه تا ساعت 6 صبح امروز چهارشنبه 25 تیرماه، گفت: هموطنان در 12 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، قزوین، گلستان، گیلان و مازندران متاثر از حوادث جوی بوده اند.

وی درباره امدادرسانی به ساکنان 41 شهر و روستا، ادامه داد : 84 تیم عملیاتی شامل 296 امدادگر و نجاتگر به یک هزار و 357 تن از هموطنان در مناطق متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه یک نفر در شهرستان آمل استان مازندران بر اثر رعدوبرق و یک نفر بر اثر وقوع سیل در شهرستان تالش استان گیلان جان باخته اند، افزود : 2 نفر هم در سیل استان اردبیل مفقود شده اند.

وی اضافه کرد: 138 نفر به صورت اضطراری اسکان و 35 نفر هم ضمن نجات، به مناطق امن منتقل شدند.

ولی پور درباره توزیع اقلام امدادی میان افراد متاثر از حوادث جوی و تخلیه آب از واحد های مسکونی، گفت: 118 واحد مسکونی از آب تخلیه شد و40 دستگاه چادر، 237 تخته پتو، 161  بسته غذایی،64 قوطی انواع کنسرو، 80 کیلوگرم برنج و 82 کیلوگرم حبوبات میان متاثران توزیع شد و امدادرسانی در آذربایجان شرقی و غربی،گیلان و اردبیل همچنان ادامه دارد.

غزل زرچینی
تهیه کننده:

غزل زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *