تکیه و ظرفیت هلال‌احمر یزد بر نیروهای داوطلب است/مهمترین ویژگی هلال احمر، مردمی بودن آن است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه تکیه و ظرفیت هلال احمر یزد بر نیروهای داوطلبی است،گفت: سعی کردیم هر دارویی در کشور هست در یزد هم موجود باشد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛  محسن حرازی زاده یزدی در دیدار با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده فعالیت هایی که در هلال احمر انجام می شود، فعالیت های داوطلبانه است و بیشترین اتکای ما به نیروهای داوطلبی است.

وی با بیان اینکه هلال احمر در کل استان یزد تنها 170 نیروی سازمانی دارد گفت: فعالیت های این نهاد عمدتا در چند حوزه آموزشی، امداد و نجات، جمع آوری کمک ها، بهداشت، درمان و توانبخشی انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با تاکید بر اینکه در حوزه امداد و نجات فعالیت ها در بخش جاده ای، کوهستان، آوار  و موتوری است تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت های امداد جاده ای هلال احمر در استان یزد توسط 12 پایگاه ثابت انجام می گیرد و در برخی مواقع که نیاز ضروری وجود دارد، به صورت موقت به تعداد این پایگاه ها افزوده می شود.

حرازی زاده گفت: در برنامه ششم توسعه بحث توسعه شبکه امداد و نجات به خوبی دیده شده و علاوه بر پایگاه های امداد و نجات، در سایر حوزه ها و ملزومات مورد نیاز هم دیده شده است.

وی افزود: قطعا هرچه قدر که امکانات در حوزه امداد و نجات هلال احمر بیشتر باشد، سرعت و کیفیت خدمات رسانی بهتر از بیشتر است و می توانیم گستردگی کار خود را افزایش دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه یکی دیگر از خدمات و فعالیت های هلال احمر در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی است گفت: در این زمینه تلاش ما بر این است که باتوانیم حوزه های توان خبشی را تقویت کنیم.

حرازی زاده با بیان اینکه در این زمینه تاکنون تجهیزاتی خریداری و نصب شده تصریح کرد: در حوزه درمان و داروخانه هلال احمر هم اقدامات لازم صورت گرفت تا هر دارویی که در ایران موجود هست در یزد هم داشته باشیم که به حمدالله با وجود تمام سختی ها داروخانه هلال احمر وضیعت خوبی دارد.

وی با بیان اینکه در حوزه آموزش هم دو حوزه آموزش همگانی و عمومی و آموزش های خصوصی مدنظر است گفت: سعی شده به لحاظ کیفی سطح تخصص و آگاهی نیروهای تخصصی هلال احمر هستیم و در مرحله دوم هم به صورت گسترده در حوزه آموزش عموم مردم فعالیت کرده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: با توجه به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و شفاف به مردم، علاوه بر اینکه اقدام به هیچ نوع بزرگنمایی در بیان فعالیت ها نکردیم، اما با استفاده از ظرفیت و همکاری رسانه های استان، اقدامات صورت گرفته را به اطلاع عموم مردم رسانده ایم. 

ظرفیت های موجود یزد در اختیار امداد هوایی هلال احمر قرار گیرد

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت تقویت امداد هوایی هلال احمر در استان یزد گفت: باید زمینه ای فراهم شود که ظرفیت های موجود یزد در اختیار امداد هوایی هلال احمر قرار گیرد.

محمدصالح جوکار در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه وظایف و مسئولیت های هلال احمر بسیار گسترده و وسیع  است اظهار داشت: برای انجام تمام این مسئولیت ها، نیاز به یک ستاد قوی است که بتواند هماهنگی های لازم را به صورت کامل انجام دهد.

وی گفت: مهمترین ویژگی هلال احمر، مردمی بودن آن است و باید سعی کنیم این ویژگی را همیشه به خوبی حفظ کرده و در راستای تقویت آن عمل کنیم.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دو موضوع امنیت و سلامت مهمترین نعمت ها بیان شده اند تصریح کرد: تا زمانی که انسان با مشکلی مواجه نشود، قدر عافیت و سلامت را نمی داند و تنها در آن زمان است که به خوبی اهمیت کار نیروهای امدادی از جمله هلال احمر را متوجه می شویم.

جوکار ادامه داد: با توجه به فاصله زیاد شهرها و وجود جاده های طولانی در نقاط مختلف کشور و استان، پایگاه های امداد و نجات جاده ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید برای تقویت و تجهیز آنها بیش از پیش اقدام شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: بحث امداد هوایی نیاز ضروری استان یزد است و موضوع رفع مشکلات آن را باید به صورت جدی دنبال کنیم تا بتوانیم برای مواقع ضروری به سهولت به این امکان دسترسی داشته باشیم.

وی استفاده از ظرفیت های مختلف در استان برای امدادرسانی به عموم مردم را ضروری دانست و افزود: در حوزه امداد هوایی باید امکانات موجود استان برای هلال احمر هم قابل استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: داروخانه هلال احمر در بین مردم به عنوان آخرین پناهگاه برای تامین داروهای کمیاب جلوه کرده و باید سعی کنیم که تمام داروهایی که مورد نیاز مردم است در این داروخانه قابل دسترسی باشد.

جوکار با تاکید بر اینکه رنج مشکلات نباید با رنج کمبود دارو و هزینه و چنین مواردی بیشتر شود تصریح کرد: هلال احمر د رحوزه کرونا بسیار خوب عملکرد و اقدامات این نهاد قابل تقدیر است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به مشکلات بیان شده در ارتباط با با بیمه امدادگران اشاره کرد و گفت: این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر ضرورت دارد اصلاحی در قانون آن انجام شود، مدیران مرتبط این موارد را بیان کنند تا در مجلس به صورت جدی دنبال کنیم.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *