راه اندازی «خانه هلال» در ۴ روستای بخش مرکزی شهرستان بافق

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از برگزاری دومین جلسه هماهنگی برای راه اندازی چهار خانه هلال در روستاهای بخش مرکزی شهرستان بافق خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ در جلسه ای که به میزبانی بخشداری مرکزی بافق برگزار شد، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق و کارشناسان این جمعیت، بخشدار و کارشناسان بخشداری مرکزی و همچنین دهیاران روستاهای بساب، دولت آباد، کوشک و مبارکه حضور داشتند پیرامون راه اندازی «خانه هلال» در این روستاها گفت و گو شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق گفت:در این جلسه تمام ابعاد و جزئیات دستورالعمل و شیوه نامه راه اندازی و تأسیس خانه های هلال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه خانه های هلال به نوعی همانند یک هلال احمر کوچک درون یک روستا در حوزه های جوانان، داوطلبان و امدادونجات به ارائه خدمات می پردازند؛ هدف کلی تأسیس خانه هلال را «جامعه محور سازی پاسخگویی به حوادث و ارتقای فعالیت های داوطلبی و بشردوستانه» مطرح کرد.

به گفته فتاحی بافقی:در این جلسه مقرر شد تا زیرساخت و اقدامات اولیه جهت راه اندازی خانه هلال با مشارکت جمعیت هلال احمر شهرستان، بخشداری مرکزی و دهیاری های روستاهای هدف انجام شده تا در هفته دولت سال جاری افتتاح چهار خانه هلال در شهرستان، رقم بخورد.

در پایان این جلسه بخشدار بخش مرکزی بافق فرم داوطلبی جمعیت هلال احمر را تکمیل و داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان بافق شد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *