اخبار / استانی

اختتامیه اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید خواهران: رویکردی تشکیلاتی با آموزش‌های کاربردی

اختتامیه نخستین اردوی منطقه‌ای نشاط و امید خواهران به میزبانی خراسان شمالی با حضور نماینده سازمان جوانان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

۱ ماه قبل

اختتامیه اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید خواهران: رویکردی تشکیلاتی با آموزش‌های کاربردی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان شمالی؛ والی، نماینده سازمان جوانان حاضر در جمع دبیران منتخب استان‌های شمال شرق کشور، اعضای سازمان جوانان را از بهترین و فعال‌ترین جوانان سطح کشور دانست و با تقدیر از استان خراسان شمالی بابت میزبانی این دوره از اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید، گفت: از ایده‌ها و پیشنهادات سازنده جوانان برای اردوهای نشاط و امید سال‌های آینده استفاده خواهیم کرد. با توجه به ظرفیت‌های استان‌ها، چهار منطقه از کشور را برای برگزاری اردوهای انتخاب کردیم. اردوهای زنجان و چهار محال بختیاری را پشت سر گذاشتیم و همزمان در استان یزد و خراسان شمالی شاهد برگزاری اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید خواهران و برادران هستیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی نیز در آیین اختتامیه اردوی نشاط و امید بخش خواهران، از اعتماد سازمان جوانان هلال احمر کشور جهت واگذاری دو دوره خواهران و برادران اردوهای منطقه‌ای نشاط و امید تشکر کرد.
محسن نجات گفت: در این اردو میزبان دبیران منتخب و اعضای کانون‌های جوانان، دانشجویی و روستایی ۶ استان منطقه چهار کشور از قبیل مازندران، گلستان، تهران، سمنان، خراسان رضوی و شمالی بودیم که تلاش شد با رویکردی تشکیلاتی با ارائه آموزش‌های کارگاهی و کاربردی، فضایی مناسب را برای حدود ۱۵۰ نفر از خواهران  فراهم کنیم.
وی شعار این اردوها را «نشاط جوانی، مشارکت اجتماعی» دانست و افزود: افزایش نشاط و سلامت اجتماعی، همدلی و ترویج صلح، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم، فراهم کردن زمینه آشنایی و دوستی‌های جدید، کار تیمی و مشارکتی بین اعضای جوانان استان‌ها از جمله اهداف برگزاری این اردوهای منطقه‌ای است که تمام تلاش خود را برای میزبانی خوب و ثبت خاطرات به یادماندنی برای جوانان به کار گرفتیم.

آیت الله یعقوبی، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز از شور و نشاط و انگیزه مثبت جوانان حاضر در این اردو ابراز خرسندی کرد و گفت: این اردوها بهترین فرصت برای دوستی‌ها و استفاده از تجارب یکدیگر برای پیشرفت در زمینه اجتماعی، فرهنگی، مذهبی در جامعه است که می‌توانید از آن‌ها درس‌های بزرگی گرفته آن‌ها را در زندگی خود به کار ببرید.
محمد آریان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز در این آیین از فعالیت های جمعیت هلال احمر در استان تقدیر کرد و گفت: هلال احمر علاوه بر سازمانی امدادی، سازمانی فرهنگی و اجتماعی نیز هست که در خراسان شمالی به خوبی از پس این قبیل مسئولیت بر آمده است.