اخبار / استانی

اختتامیه اردوی صلح و دوستی دانش آموزی هلال‌احمر در گیلان /تمرین فعالیت های گروهی برای روزهای سخت

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با حضور در مراسم اختتامیه اردوی صلح و دوستی دانش آموزی در اردوگاه مهر بندر انزلی گفت : تجربیات کسب شده در این اردوها زمینه ساز شکل گیری دوستی و خودسازی اعضای جوان به عنوان افراد با تجربه زندگی گروهی و متکی به خود خواهد بود.

۱ ماه قبل

اختتامیه اردوی صلح و دوستی دانش آموزی هلال‌احمر در گیلان /تمرین فعالیت های گروهی برای روزهای سخت

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان، شهاب الدین صابونچی، ضمن تقدیر از میزبانی جمعیت هلال احمر و مدیر کل آموزش و پرورش این استان گفت : محور فعالیت های  هلال احمر بر پایه بشر دوستی است که خوشبختانه جوانان ما دارای روحیه بالای از خود گذشتگی و مهربانی بوده و با حضور در این اردوها و تمرین کارهای گروهی می توانند در این راه قدم بردارند .

وی گفت : در این اردوها جوانان از استان ها و با لهجه های مختلف چند روز دور از خانواده در کنار هم زندگی می کنند که مطمئنا بهترین تجربه و خاطره در تمام زندگی آنان می شود که این خود تمرینی برای  خود سازی و آمادگی برای آینده یک جوان است تا بتواند در زمانی که به خاطر دلایل مخلف از خانواده دور شد با برقراری دوستی و استفاده از این تجربیات روزهای درخشانی را تجربه کند .

صابونچی با اشاره به اصل بی غرضی و بی طرفی جمعیت هلال احمر گفت :  یکی از ماموریت های هلال احمر نجات جان انسان ها در حوادث و سوانح است و جوانان امروز با کسب دانش و مهارت و تمرین فعالیتهای گروهی و بعضا قرار گرفتن در شرایط سخت می توانند  به عنوان امدادگران و اعضای هلال احمر حضوری موثر در حوادث داشته باشند .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم گفت : جوانان به عنوان ارکان اصلی هلال احمر نیازمند کسب دانش و مهارت و مشارکت در کارهای گروهی می باشند که هلال احمر با ایجاد بستر مناسب این فرصت را برای آنان فراهم می کند

مهدی ولی پور گفت: تعداد زیادی از مدیران و کارشناسان جمعیت هلا ل احمر از اعضای جوان و امدادگرامی می باشند که با حضور مستمر و دریافت آموزشهای لازم همچنین مشارکت در فعالیتهای هلال احمر جذب این نهاد بزرگ شده و خدمت می کنند .

وی، ضمن تقدیر از معاونت جوانان و کارکنان و اعضای هلال احمر استان گفت : جوانان باید قدر این روزها  را بدانند و از آن به عنوان فرصتی جهت کسب مهارت و خود ساختگی برای ساختن آینده ای درخشان برای خود و جامعه استفاده نمایند .

کسب تجربه و مهارت برای روزهای سخت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: در این اردوها دبیران  فعال کانون های دانش آموزی استانه ای  آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، قم ، البرز  و گیلان  در دو مرحله ، دختران از ۱۶ تا ۱۸ تیر و پسران ۲۰ تا ۲۲ تیر ماه پسران به تمرین فعالیت های گروهی پرداختند.

ولی پور با اشاره به این که از هر استان یک تیم شامل ۱۴ نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت۳ روز در این اردو حضور داشتند گفت:  برنامه های این اردو شامل ، بوم گردی ، کارگاههای خود مراقبتی ، و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوهپیمایی ، جنگل نوردی ، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)بازدید از موزه دریایی ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی  بود .

سرمایه اجتماعی دوستی و مهربانی مرز ندارد

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان  نیز در این مراسم ضمن  تاکید بیشتر بر دوستی ها در اردوهای دانش آموزی افزود : حضور دانش آموزان در فضایی غیر از مدرسه و خانه با هم کلاسی ها و دوستان باعث افزایش دوستی و تجربه های ماندگار می شود که همیشه در ذهن می ماند. 

دکتر جهان آرای ضمن قدر دانی از جمعیت هلال احمر گفت : خوشبختانه  سازمان دانش آموزی  و سازمان جوانان در سطح کشور و استان تعامل خوب و دوستانه ای جهت تقویت روحیه خود سازی و دوستی دانش آموزان دارند که می توانند برای ساختن آینده این مرز بوم تاثیر مطلوبی داشته باشند .