اخبار / استانی

ارائه آموزش‌های امدادی به ۴۰۰ مربی مدرسه و مهد کودک در خراسان جنوبی

۴۰۰ مربی مدرسه و مهد کودک در استان خراسان جنوبی، آموزش های امدادی را در قالب طرح «پای درس ماه» فراگرفتند.

۱ هفته قبل

ارائه آموزش‌های امدادی به ۴۰۰ مربی مدرسه و مهد کودک در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی؛ فائزه موهبتی، معاون امور جوانان هلال احمر خراسان جنوبی گفت: باتوجه به لزوم آشنایی مربیان کانون های غنچه های هلال احمر با اصول و اهداف جمعیت و به کارگیری درست مهارت های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون ها، طرح «پای درس ماه» برای اجرا به استان ها ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه این طرح از ابتدای آبان تا امروز در شعب هلال احمر خراسان جنوبی اجرایی شد، افزود: در راستای اجرای این طرح۴۰۰ نفر از مربیان مدارس و مهد های کودک، آموزش های امدادی را فرا گرفته اند.

موهبتی افزود: شرکت کنندگان این طرح از ۲۲۰ کانون دانش آموزی و غنچه های هلال مباحث ارائه شده را فرا گرفتند.

وی اظهار کرد: آشنایی با تاریخچه صلیب سرخ و هلال احمر، آشنایی با اصول و ساختار جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان و طرح های شاخص به ویژه طرح دادرس از جمله محورهای ارائه شده در این طرح بود. همچنین آموزش نحوه رفتار و ارتباط موثر با کودکان و نوجوانان در مدارس و اردوها، آموزش مهارت های امداد و کمک های اولیه از دیگر محورهای اجرای طرح بوده است.

وی با بیان اینکه این آموزش ها توسط مربیان داوطلب برجسته هلال احمر ارائه شده است، گفت: با هماهنگی های انجام شده با آموزش و پرورش استان، این آموزش ها به عنوان آموزش های ضمن خدمت به مدت ۶ ساعت برای مربیان لحاظ می شود.