اخبار / استانی

ارائه آموزش‌های همگانی امدادوکمک‌های اولیه به بیش از ۳۲۰۰ نفر در سمنان

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: طی ۶ ماه اول سال، ۳۲۰۰ نفر در ۱۳۳ دوره آموزشی مختلف این جمعیت شرکت کرده اند.

۲ ماه قبل

ارائه آموزش‌های همگانی امدادوکمک‌های اولیه به بیش از ۳۲۰۰ نفر در سمنان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، پریوش پیوندی با اعلام این خبر افزود: در این مدت ۴۸ دوره امداد و کمک های اولیه ۲۲ ساعته برگزار و در آن ها یک هزار و ۱۴۹ نفر شرکت کرده اند.

پیوندی با اشاره به برگزاری دوره آموزش ۸ ساعته حضوری آمادگی در برابر مخاطرات افزود:  ۵۷۲ نفر در ۲۰  دوره آموزش حضوری آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده اند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان گفت: ۳۹ دوره آموزشی مهارت های پایه داوطلبی ۴۰ ساعته در استان برگزار شد که طی آن تعداد ۷۰۱ فراگیر از این دوره ها بهره مند شدند. همچنین جهت ارتقاء علمی و کاربردی در زمینه‌های مرتبط با اصول و اهداف هلال احمر، تعداد ۲۲۹ نفر از کارکنان طی پنج دوره از آموزش های ضمن خدمت کارکنان بهره مند شدند.
وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری حوزه معاونت آموزش و پژوهش علاوه بر آموزش‌های همگانی کمک‌های اولیه، ۹ دوره تخصصی نجات و دوره آموزش تخصصی پایه و مقدماتی امداد و نجات نیز برگزار شد و ۲۵۵ نفر از امدادگران و نجاتگران این استان در این دوره‌ها حضور داشتند، همچنین ۱۱ دوره کارگاه های آموزشی مختلف با حضور ۳۶۴ نفر از امدادگران و نجاتگران استان برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۳۳ دوره آموزشی مختلف برگزار شده که در آن ها ۳ هزار و ۲۸۸  نفر شرکت کرده اند، گفت: دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر به صورت مستمر ادامه دارد.