اخبار / استانی

ارائه آموزش‌های همگانی به بیش از ۴۶۰۰ نفر در ایلام/ آمادگی کامل هلال احمر استان در اربعین حسینی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: طی ۶ ماه اول سال ۱۳۹۸، ۴ هزار و ۶۹۳ نفر در ۲۴۴ دوره آموزشی مختلف این جمعیت شرکت کرده اند و نجاتگرانی که در حماسه اربعین حسینی به کارگیری می شوند دوره های آموزشی لازم را طی کرده اند.

۱ ماه قبل

ارائه آموزش‌های همگانی به بیش از ۴۶۰۰ نفر در ایلام/ آمادگی کامل هلال احمر استان در اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسن تردست با اعلام این خبر افزود: در این مدت  ۹۰ دوره امداد و  کمک های اولیه ۲۲ ساعته برگزار و در آن ها یک هزار و ۷۷۹ نفر شرکت کرده اند.

تردست با اشاره به برگزاری دوره آموزش ۸ ساعته حضوری آمادگی در برابر مخاطرات افزود:  ۱۰۸۹ نفر در ۵۵ دوره آموزش حضوری آمادگی در برابر مخاطرات شرکت کرده اند.

 معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر استان گفت: ۸۰ دوره آموزشی مهارت های پایه داوطلبی ۴۰ ساعته در استان برگزار شد که طی آن تعداد ۱۳۵۴ فراگیر از این دوره ها بهره مند شدند. همچنین جهت ارتقاء علمی و کاربردی در زمینه‌های مرتبط با اصول و اهداف هلال احمر، تعداد ۱۳۳ نفر از کارکنان طی ۵ دوره درآموزش های ضمن خدمت کارکنان شرکت کردند.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری حوزه معاونت آموزش و پژوهش علاوه بر آموزش‌های همگانی کمک‌های اولیه، ۱۴دوره تخصصی نجات و دوره آموزش تخصصی پایه و مقدماتی امداد و نجات نیز برگزار شد و ۳۳۸ نفر از امدادگران و نجاتگران این استان در این دوره‌ها حضور داشتند و آموزش های امدادی لازم جهت ارائه خدمت رسانی به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در حماسه عظیم اربعین حسینی را فرا گرفتند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۲۲۴ دوره آموزشی مختلف برگزار شده که در آن ها ۴ هزار و ۶۹۳ نفر شرکت کرده اند، گفت: دوره های آموزشی جمعیت هلال احمر به صورت مستمر ادامه دارد.