اخبار / استانی

ارائه آموزش های امدادی به بیش از ۱۰ هزار دانش آموز آذربایجان غربی

معاون امور جوانان  آذربایجان غربی از بهره مند شدن بیش از ۱۰ هزار دانش آموز پایه هشتم استان، از آموزش های طرح ملی دادرس در سال ۹۷ خبر داد.

۲ ماه قبل

ارائه آموزش های امدادی به بیش از ۱۰ هزار دانش آموز آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۱۰ هزار دانش آموز دوره اول متوسطه در۳۵۰ مدرسه استان از آموزش های طرح ملی دادرس بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هدف از این آموزش ها را ترویج فرهنگ امدادی و خودامدادی، افزایش سطح ایمنی مدارس و دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در اقشار جامعه بیان کرد.

سعید رهبر سوره، در خصوص اجرای طرح ملی دادرس تصریح کرد: جمعیت هلال احمر یک سازمان عام المنفعه بوده و با توجه به اصول و اهدافی که پیش رو دارد، علاوه بر آموزش های امدادی طرح دادرس، اصول انسانیت، انجام خدمات داوطلبانه و از همه مهمتر فرهنگ نوع دوستی، صلح و بشردوستی را در میان جامعه هدف که همان دانش آموزان هستند نهادینه می کند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی نیز در خصوص به پایان رسیدن هفتمین دوره طرح ملی دادرس گفت: امسال در آذربایجان غربی با توجه به سهمیه اعلامی از سوی ستاد سازمان جوانان، این طرح در ۲۸۲ مدرسه استان اجرا شد که از این میزان۱۷ مدرسه علاوه بر پایه هشتم، دیگر دانش آموزان مقاطع مختلف آموزش های لازم را سپری نمودند که اصطلاحا به آنها مدرسه امدادی گفته می شود.

نجف آذرنیوتور، افزود: ۵ هزار و ۳۰۰ دانش آموز دختر و۵ هزار دانش آموز پسر توسط ۳۵۰ نفر مربی آموزش های لازم را به صورت عملی و تئوری به مدت ۱۶ ساعت سپری کردند.

وی در ادامه افزود: ۶۸۰ تیم آماده در مدارس جهت ترویج آموزش های امدادی و خود امدادی مشغول به فعالیت هستند.