اخبار / حج 98

ارائه بیش از ۱۵ هزار‌ و‌ ۵۰۰ خدمت درمانی به حجاج ایرانی در منا

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از ارائه ۱۵ هزار و ۵۳۲ مورد خدمات درمانی و امدادی به حجاج ایرانی در بیمارستان صحرایی و مکتب های مستقر در منا خبر داد.

۱ ماه قبل

ارائه بیش از ۱۵ هزار‌ و‌ ۵۰۰ خدمت درمانی به حجاج ایرانی در منا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدتقی حلی ساز گفت: ارائه خدمات درمانی به ضیوف الرحمن در بیمارستان صحرایی و ۹ درمانگاه مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در منا در حال انجام است و روز گذشته، ۲۰ مردادماه همزمان با عید سعید قربان در کشور عربستان، ۱۵ هزار و ۵۳۲ مورد انواع خدمات درمانی در بیمارستان صحرایی و درمانگاه های این مرکز در منا به حجاج ایرانی ارائه شده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تعداد ویزیت های تخصصی ارائه شده در بیمارستان صحرایی منا را ۲ هزار و ۳۵۰ مورد اعلام کرد و افزود: در مجموع ۲ هزار و ۷۶۴ مورد ویزیت زائران در مطب های مجموعه ها ارائه شده است.

دکتر حلی ساز گفت: علاوه بر ارائه ۲ هزار و ۵۹۰ مورد خدمات خدمات پرستاری و بالینی نوارقلب، قند خون و فشارخون، تزریقات، پانسمان، سرم سرم تراپی، گچ گیری، بخیه به زائران، ۲۶ ماموریت در واحد امداد و انتقال برای انتقال بیماران باآمبولانس بیمارستان صحرایی منا و ۱۶۹  مورد نیز خدمات پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه، سونوگرافی و اکو به زائران ارائه شده است.

به گفته رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت، پزشکان متخصص مستقر در بیمارستان منا بصورت ۲۴ ساعته در بخش های داخلی، طب  اورژانس، زنان، ارتوپدی، عفونی، دندانپزشکی، قلب، روانپزشکی و چشم در خدمت حجاج ایرانی هستند.