اخبار / ستادی

ارائه بیش از ۷۲۶ هزار خدمت درمانی به زائران در اربعین

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام کرد: از ۲۱ مهر تا ۸ آبان، مجموعا ۷۲۶ هزار و ۷۷۳ خدمت درمانی در ۲۰ درمانگاه بین‌ راهی و همچنین داخل خاک عراق به زائران اربعین حسینی ارائه شده است.

۸ ماه قبل

ارائه بیش از ۷۲۶ هزار خدمت درمانی به زائران در اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر دکتر سید علی مرعشی گفت: تا هجدهمین روز از اجرای طرح امدادی ودرمانی در اربعین حسینی با زحمات کادر درمانی جمعیت هلال احمر در کشور عراق و ارائه خدمات به صورت فعال حدود ۴۸۳ هزار و ۶۲۲ نفر از زائران اربعین ویزیت شدند.
وی افزود: همچنین در مدت یادشده نزدیک به ۲۱۹ هزار نفر از خدمات پرستاری استفاده کردند، ۵ زایر تحت عمل جراحی قرار گرفتند، ۶۴۰ نفر از خدمات دندانپزشکی استفاده کردند و ۱۸ زائر هم به دلیل نیاز به خدمات درمانی بیشتر، بستری شدند.
رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره به فعالیت درمانگاه‌ها در سطح شهرهای زیارتی کشورعراق اضافه کرد: با توجه به کاهش تعداد زائرین، در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا نیز برخی از درمانگاه‌های جمعیت هلال احمر در این شهرها غیرفعال می ‌شوند، تعداد درمانگاه‌ها کاهش پیدا می‌کند اما تا پایان ماه صفر عملیات اربعین ادامه دارد.
دکتر مرعشی گفت: درمانگاه‌های ام‌ القری، نباء و صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف، درمانگاه‌های الماس شرق و ملاک در کربلا معلی و درمانگاه جنت الفردوس در کاظمین تا پایان ماه صفر به صورت شبانه ‌روزی به زائران خدمات خود را ارائه می‌دهند که امید است زحمات این عزیزان مقبول رضای پروردگار قرار گیرد.
وی با قدردانی از زحمات تیم ‌های امدادی و فوریت‌ های پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: این تیم‌ها مسئولیت انتقال بیماران بین مراکز درمانی ایرانی، مراکز درمانی عراقی همچنین انتقال بیماران به مرز مهران در ایران را بر عهده داشتند و طی چند روز آینده، تمامی بیمارانی که نیاز به تکمیل روند درمان در بیمارستان‌های ایرانی را داشته باشند، منتقل خواهند شد.

دیدگاه‌ها