اخبار / استانی

ارائه خدمات امدادی هلال‌احمر قم به ۹۶۵ نفر در تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)، ۹۶۵ تن از خدمات امدادی هلال احمر قم استفاده کردند.

۱ هفته قبل

ارائه خدمات امدادی هلال‌احمر قم به ۹۶۵ نفر در تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمد گل فشان اظهار کرد: از نخستین دقایق تاسوعای حسینی تا پایان شب عاشورا،  ۱۸ پزشک و پرستار، ۹۶ نجاتگر و امدادگر داوطلب در پست های جمعیت هلال احمر به زائران کریمه اهل بیت(ع)، مسجد مقدس جمکران و پایگاه های امداد و نجات بین شهری خدمت رسانی کردند.

وی بیان کرد: در مدت این دو روز، چهار نفر از مراجعه کنندگان به پست های هلال احمر، به مرکز درمانی منتقل شدند.

وی تصریح کرد: در این ایام، تجهیزات هلال احمر در قالب ۶ دستگاه آمبولانس، هشت دستگاه خودروی نجات، دو دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای ارائه خدمت به عزاداران حسینی(ع) اختصاص یافت.

گل فشان با بیان این که پست ویژه امدادی جمعیت هلال احمر در حرم حضرت معصومه(س)، مسجد جمکران و هیات های مذهبی استقرار داشت، افزود: تیم های امدادی مستقر در پست‌ها، در طول روزهای تاسوعا و عاشورا فعال بودند و با کمترین زمان، به دسته های عزاداری و زائران کریمه اهل بیت(ع) خدمات ارائه می کردند.

بهره مندی بیش از ۲۸۰۰ تن از خدمات امدادی هلال احمر قم در دهه محرم ۹۸

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم هم از ارائه خدمات امدادی به بیش از ۲۸۰۰ نفر در هیات های عزاداری استان در دهه نخست ماه محرم خبر داد.

هادی سلیمی با اشاره به برپایی پست های امدادونجات در ایام عزای حسینی اظهار کرد: امسال هم طبق سنوات گذشته، در دهه محرم همزمان با عزاداری سید و سالار شهیدان پست های امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای ارائه خدمات برپا شد.

سلیمی در خصوص هیات های تحت پوشش در روزها و شب های دهه اول ماه محرم گفت: پست های امدادی در هیات های رزمندگان اسلام واقع در گلزار شهدا، فاطمیون میدان بسیج، کف العباس در مصلی و خادم الرضا برپا شد و امدادگران توفیق ارائه خدمات امدادی به عزاداران حسینی را داشتند.

وی بیان کرد: پوشش های امدادی از شب اول ماه محرم آغاز و تا پایان شب یازدم ماه محرم ادامه داشت.

سلیمی با اشاره به تعداد امدادگران و خودروهای به کارگرفته شده در این پست های امدادی عنوان کرد: از ابتدای اجرای این طرح، ۱۵۰ امدادگر و نجاتگر در این طرح حضور داشتند و تعداد خوردروهای به کار گرفته شده شامل سه دستگاه آمبولانس بوده است.

سلیمی همچنین پیرامون مراجعین و خدمات ارائه شده به آنها افزود: در این مدت ۲۸۲۳ نفر به پست های امداد و نجات هلال احمر مراجعه کردند و خدمات سرپایی برای آنها انجام شد، همچنین چهار نفر هم در این ایام توسط نیروهای امدادگر به مراکز درمانی منتقل شدند.