اخبار / استانی

ارائه خدمات درمانی هلال احمر در روستاهای محروم آذربایجان غربی

پنج کاروان سلامت از آغاز ایام الله دهه فجر در روستاهای میاندوآب، پیرانشهر، اشنویه، پلدشت و سلماس حاضر شده و به ۶۲۳ نفر خدمات درمانی و آموزش ارائه کردند.

۹ ماه قبل

ارائه خدمات درمانی هلال احمر در روستاهای محروم آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، در دومین روز از دهه فجر کاروان سلامت جمعیت هلال احمر پیرانشهر  برای ارائه خدمات پزشکی به روستاییان، در روستای پسوه حضور پیدا کردند.

این کاروان  متشکل از ۱۳ نفر داوطلب و امدادگر و پرسنل بوده که دو پزشک داوطلب جمعیت نیز حضور داشته است.

همچنین خدماتی نظیر ویزیت و معاینه، گرفتن فشار و قند خون و اهدای دارو به ارزش ریالی ۷ میلیون ریال به شکل رایگان انجام شد. ۸۹ نفر از روستاییان توسط این کاروان معاینه و خدمات رسانی شدند.

همچنین پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران داوطلب جمعیت هلال احمر میاندوآب در مناطق محروم و دور افتاده جهت ارائه ویزیت رایگان، داروی رایگان، خدمات مشاوره ای تزریقات و پانسمان رایگان حاضر شدند.

روستای آقکند زاغه، بخش باروق شهرستان میاندوآب و مناطق محروم و دور افتاده صعب العبور به روستاهای منطقه باروق همچون روستای گوزلی، قره داغ، آقکند زاغه از جمله روستاهای هدف بودند که در این کاروان نیز به ۱۲۰ نفر از روستاییان خدمات پزشکی، مشاوره ای، پرستاری، مامایی، تزریقات و پانسمان، داروی رایگان ارائه شد.

حضور کاروان سلامت جمعیت هلال احمر در روستای سیلاب سلماس

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر سلماس در روستای سیلاب حاضر شده و خدمات درمانی به روستاییان ارائه کردند. در این کاروان ۵ نفر پزشک متخصص، عمومی و داندانپزشک، داروساز، یک نفر روانشناس، ۲ نفر پرستار، یک نفر ماما و ۲ نفر بهداشت محیط حضور داشتند.

در راستای حضور این کاروان ۱۹۹ نفر توسط پزشک عمومی، ۷۰ نفر پزشک متخصص، ۴۵ نفر دندانپزشک و ۵۷ نفر ماما ویزیت شدند همچنین ۱۸ نفر توسط روانشناس ویزیت شده و ۱۸۰ مورد تزیریقات نیز انجام شد.

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر اشنویه در ۳ روستا خدمت رسانی کرد

کاروان سلامت هلال احمر اشنویه هم به همراه یک تیم متشکل از پزشک عمومی، متخصص زنان و مامایی، کارشناس تغذیه، روانشناس، پرستار، کارشناس بهداشت و نسخه پیچ در ۳ روستای این شهرستان خدمت رسانی کردند.

همچنین ۸ نفر از اعضای داوطلب این جمعیت نیز با شعار تسکین آلام بشری در روستاهای ذمه، آلکلباد و حیدرآباد حضور یافتند.

در این اقدام ۱۴۰ نفر خدمات درمان رایگان، تست فشار و قند خون، کلاس های آموزش روانشناسی، استفاده از تغذیه مناسب و نوع روغن ها و سبزیجات دریافت کردند.

همچنین آموزش سلامت فردی و مراقبت از کودکان و سالمندان نیز از جمله خدمات ارائه شده است.

لازم به ذکر است این ۳ روستا در ارتفاع ۲ هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا در دامنه های ارتفاعات کوه رندوله قرار دارند.

حضور کاروان سلامت در روستای بهلول آباد پلدشت

در ادامه حضور کاروان های سلامت در روستاهای محروم استان و خدمات رسانی به اهالی منطقه کاروان سلامت پلدشت در روستای بهلول آباد حضور یافت.

در این اقدام یک پزشک عمومی، دو نفر پرستار و یک نفر کارشناس بهداشت محیط حضور داشت که در کل به ۷۵ نفر خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شد.