اخبار / استانی

ارائه خدمات درمانی و آموزشی هلال‌احمر در فهرج و ماهان/ توزیع ۷۵۰ بسته نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان گلباف

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فهرج از اجرای کاروان سلامت به مناسبت هفته نیروی انتظامی و بهر ه مندی ۲۰۰ نفر از خدمات این کاروان خبر داد.

۱ هفته قبل

ارائه خدمات درمانی و آموزشی هلال‌احمر در فهرج و ماهان/ توزیع ۷۵۰ بسته نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان گلباف

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ غلامرضا دهقانی با بیان این خبر افزود: این برنامه با هدف بهبود و کمک به وضعیت سلامت و بهداشت مردم کم برخودار منطقه بخش نگین فهرج اجرا شده است.

دهقانی با اشاره به ارائه خدماتی همچون ویزیت، سنجش فشار و قندخون، توزیع داروی رایگان و ارائه آموزش های امدادی در این کاروان سلامت افزود: ۲۰۰ نفر از افراد کم برخوردار و نیازمند به ارزش ریالی ۱۰ میلیون تومان از خدمات این طرح بهره مند شدند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نیابت به مناسبت هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان این جمعیت با همراهی جمعی از مسئولین شهرستان با خانواده شهید جلالی ریگی دیدار و گفت و گو کردند.

بهره مندی بیش از ۳۰۰ نفر از آموزه های امدادی در ماهان

رئیس جمعیت هلال احمر ماهان از ارائه آموزش های امدادی به بیش از ۳۰۰ نفر از شهروندان و امدادگران در بخش ماهان خبر داد.

علیرضا معین الدینی با اعلام این خبر افزود: ضرورت فراگیری آموزش های امدادی کم هزینه ترین راه رسیدن به جامعه ای تاب آور است.

 معین الدینی بیان کرد: طی ۶ ماهه اول سال جاری، ۳۵۲ نفر امدادگر و شهروندان ماهانی از دوره های آموزشی همگانی امداد و کمک های اولیه، عمومی امداد و عمومی نجات بهره مند شدند.

 وی با اشاره به برگزاری ۹ دوره آموزشی امداد و کمک های اولیه در جمعیت هلال احمر ماهان افزود:  ۲۲۵ نفر از عموم مردم از این دوره های آموزشی برخوردار شدند.

 معینی الدینی با اشاره به اهمیت آمادگی و توانمندی امدادگران این جمعیت در حوادث تصریح کرد:  ۶۲ نفر از امدادگران خواهر و برادر ماهان در دو دوره عمومی امداد و عمومی نجات شرکت کردند.

وی در پایان گفت: با توجه به اهمیت ارتقاء امدادی پرسنل دستگاه های اجرایی شهر ماهان ۶۵ نفر از پرسنل آنان طی سه دوره با آموزه های امدادی آشنا شدند.

 

توزیع ۷۵۰ بسته نوشت افزار در بین دانش آموزان گلباف

    رئیس هلال احمر گلباف از توزیع ۷۵۰ بسته نوشت افزار در مدارس روستاهای سیل زده در شهر گلباف خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ افتخاری رئیس هلال احمر گلباف بیان کرد: به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۷۵۰ بسته نوشت افزار در بین تمام دانش آموزان دهستان های جوشان و کشیت از توابع بخش گلباف توزیع شد.

  وی افزود: روستاهای جوشان، کشیت و حرمک از بخش گلباف در فصل بهار سال جاری در اثر سیل و طغیان رودخانه خسارات زیادی به کشاورزی و زیر ساخت های منطقه وارد شده است.