اخبار / استانی

ارائه خدمات درمان اضطراری هلال احمر خراسان شمالی در شیروان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: مانور عملیاتی درمان اضطراری (BHCU) با شرکت 8 تیم درمان در روستاهای دهستان هنامه از توابع شهرستان شیروان برگزار شد.

ارائه خدمات درمان اضطراری هلال احمر خراسان شمالی در شیروان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان شمالی، محسن نجات با اعلام این خبر افزود: این مانور با اهداف توان افزایی و آمادگی تیم های درمانی در مواقع ضروری، ارتقای سطح آمادگی امدادگران در زمان بروز بحران و سوانح و همچنین ارائه خدمات به اقشار محروم و کم برخوردار برگزار شد.
وی گفت: ویزیت پزشک عمومی و تخصصی، ارائه دارو، خدمات پرستاری، مامایی، تغذیه، روانشناسی و بهداشت محیط از جمله خدماتی است که توسط 51 نیروی متخصص شامل پزشک عمومی، متخصص، پرستار، ماما و به 2 هزار و 292 نفر از اهالی 6 روستای دهستان هنامه ارائه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: علاوه بر نیروهای متخصص 97نفر از نیروهای داوطلب و پشتیبان نیز در این مانور حضور داشتند.
وی گفت: برگزاری مانورهای اضطراری یکی از برنامه‌های اصلی جمعیت هلال‌احمر است.
لازم به ذکر است؛ دکتر علیخانی مدیر کل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمرکشور، مرآتی فرماندار شهرستان شیروان، نظری مدیر کل مدیریت بحران استانداری و دکتر نظری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان از این مانور بازدید کردند.

بازدید: 83

دیدگاه کاربران