اخبار / استانی

ارائه خدمات درمان سرپایی هلال احمر خوزستان به بیش از هشت هزار زائر در ایام اربعین

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: هشت هزار و ۷۱۵ زائر اربعین حسینی(ع) در ۲ مرز چذابه و شلمچه توسط عوامل هلال احمر استان درمان سرپایی شدند.

۶ ماه قبل

ارائه خدمات درمان سرپایی هلال احمر خوزستان به بیش از هشت هزار زائر در ایام اربعین

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی بیان کرد: این تعداد زائر اربعین حسینی(ع) از تاریخ ۲۱ تا ۳۰ مهر توسط امدادگران هلال احمر مورد درمان سرپایی قرار گرفتند.
وی گفت: همچنین از پنج هزار و ۲۴ نفر از زائران اربعین حسینی در ۲ مرز چذابه و شلمچه، تست قندخون و فشارخون گرفته شد، ۳۴ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۴۰۸ نفر نیز اسکان اضطراری شدند.
رئیس کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به بروز گرد و غبار شدید در مناطق مرزی جنوب ادامه داد: با توجه به وزش باد شدید و بروز پدیده گرد و غبار، ۲۰ هزار ماسک در دو مرز شلمچه و چذابه بین زائرین اربعین توزیع شد.
بر اساس این گزارش، شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ایلام سه مرز رسمی و بین المللی تردد زائران اربعین حسینی هستند. عوامل امدادی جمعیت هلال احمر خوزستان تا ۱۰ آبان ماه در دو مرز شلمچه و چذابه مشغول خدمت ررسانی به زائرین اربعین هستند.

دیدگاه‌ها