اخبار / استانی

ارائه خدمات نجاتگران هلال احمر گیلان در ۱۰۷ عملیات امدادی

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت : از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا ۱۶ فرودین نجاتگران با حضور در ۱۰۷ عملیات امدادی به ۳۴۷ حادثه دیده خدمات امدادی ارایه کردند .

۲ ماه قبل

ارائه خدمات نجاتگران هلال احمر گیلان در ۱۰۷ عملیات امدادی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان مهدی ولی پور افزود :طی عملیات اجرا شده ۳۶۱ نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان  ۸۱ نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند .

مدیر عامل جمعیت هلال احمرگیلان، با اشاره به اینکه از آغاز طرح امداد ونجات ۱۲۱ تیم عملیاتی حضور داشتند افزود :یک فروند بالگرد هلال احمر گیلان نیز آماده ارایه خدمات به حادثه دیدگان می باشد .

ولی پور با بیان این که در ۱۳ فروردین بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان به همراه نجاتگران  جهت کمک رسانی به استان سیل زده لرستان اعزام شد بیان کرد : نجاتگران این جمعیت  به صورت شبانه روزی در۴۴ پایگاهای ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل خدمات امدادی ارایه کردند .

سیاوش غلامی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه  بیشترین عملیات ها مربوط به حوادث جاده ای است افزود: : در این عملیات ها ۱۱۴ خودروی امدادی به کار گرفته شد .

وی افزود : مردم می توانند جهت دریافت خدمات امدای با مرکز کنترل عملیات امداد و نجات ۱۱۲ تماس حاصل نمایند .

ولی پور همچنین به بهره مندی بیش از ۲۹ هزار تن از خدمات ایستگاههای  ایمنی و سلامت این استان اشاره کرد و افزود: در ۴۳ ایستگاه ایمنی وسلامت روزانه بیش از ۲ هزار نفر از خدمات متعدد این طرح در استان بهره مند شدند .

بیش از ۷ هزار و ۴۰۰نفر به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جمعیت هلال احمر پیوستند

معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت : کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جهت کاهش تصادف و حوادث جاده ای است که جوانان جمعیت ضمن پیوستن به این کمپین مسافرین و مردم را تشویق به پیوستن به این کمپین می کنند .

امید عظیمیان گفت: طرح پیمان جمعیت هلال احمر که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد می باشد که اعضای جوان سرگروه این طرح هر کدام با جذب عضو ووارایه اموزشهای لازم به انان در جهت آشنایی عموم مردم به ویژه جوانان با معضل اعتیاد و عوارض خانمان سوز آن آشنا می شوند ‌.

وی افزود :یکی از خدمات ایستگاههای ایمنی وسلامت معرفی طرح پیمان و ارایه آموزش های لازم این طرح به مراجعین است که از آغاز طرح تا امروز ۶ هزار و ۷۰ نفر از این طرح استفاده کردند .

عظیمیان با اشاره به این که بیش از ۴۱ هزار بسته آموزشی و فرهنگی شامل سی دی ، بروشور و نقشه بین مراجعین توزیع شد همچنین ۵ هزار و ۱۳۱ نفر از فضای دوستدار کودک جمعیت هلال احمر استفاده کردند .خاطر نشان کرد: بیش از ۲ هزار و ۳۵۱ نفر از خیمه های نماز هلال احمر گیلان بهره مند شدند و ۷ هزار و ۱۰  نفر نیز از خدمات طرح سحاب ” دوچرخه سواران امداد رسان ” استفاده کردند .