اخبار / استانی

ارائه خدمات کاروان سلامت استان یزد در روستای اکرمیه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد، از اعزام ۲ روزه کاروان سلامت این شهرستان به روستای اکرمیه و ویزیت رایگان ۲۰۰ نفر از روستاییان توسط داوطلبان هلال احمر خبر داد.

۲ ماه قبل

ارائه خدمات کاروان سلامت استان یزد در روستای اکرمیه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سید مهدی حسینی گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات خانگی بانوان توانمند محلات شهرستان یزد، واحد داوطلبان این جمعیت نیز نسبت به اعزام کاروان سلامت در راستای اجرای طرح ویزیت رایگان، و ارائه خدمات سلامت و توزیع سبدهای سیفی جات در روستای اکرمیه اقدام کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت: این کاروان متشکل از سه پزشک عمومی و دو پزشک متخصص زنان و اطفال، پنج پرستار و داوطلب، یک مربی امداد به منظور آموزش امداد در خانه به روستاییان بود.

حسینی گفت: همچنین بابرپایی ایستگاه سلامت بیش از ۷۰ نفر از شهروندان این منطقه از خدمات رایگان تست فشار و قندخون بهره مند شدند و ۲۰۰ سبد سیفی جات میان روستاییان منطقه اکرمیه توزیع شد.

طرح کاروان سلامت از طرح های ملی جمعیت هلال احمر است که با هدف کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در مناطق محروم، ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی نیازمندان با حفظ کرامت انسانی و همچنین ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان برگزار می شود.