اخبار / استانی

ارائه خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر در مناطق روستایی استان‌های لرستان، البرز و یزد

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر استان های لرستان، البرز و یزد، در مناطق کم برخوردار کوهدشت، طالقان و عقدا اقدام به معاینه و درمان روستاییان این مناطق در دهه اول محرم کردند.

۱ هفته قبل

ارائه خدمات کاروان سلامت هلال‌احمر در مناطق روستایی استان‌های لرستان، البرز و یزد

ارائه خدمات به یک هزار نفر در  روستای چغابیت کوهدشت 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: کاروان سلامت هلال احمر این استان با هدف خدمت رسانی به مردم مناطق کم برخوردار و سیل زده اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به روستاییان چغاپیت کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان لرستان؛ صارم رضایی با اعلام این خبر گفت: این کاروان با حضور ۴۰ تن از پزشکان و پرستاران،جوانان، امدادگران  و داوطلبان جمعیت هلال احمر به بیش از یک هزار تن از اهالی این روستاهای سیل زده ارائه شد.

وی بیان کرد: این کاروان با استقرار در روستای چغاپیت به صورت متمرکز خدمات فرهنگی، آموزشی و درمانی ارائه خدمت کرد و فرماندار و بخشدار شهرستان کوهدشت نیز ضمن بازدید از روند ارائه خدمات از تلاش های انسان دوستانه آنها تقدیر کردند.

رضایی گفت: ویزیت رایگان و اهداء دارو با حضور پزشکان عمومی، مشاوره مامایی و روانشناسی، از خدمات ارائه شده در این کاروان سلامت بود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به نیاز‌های‌ فرهنگی خانواده‌ها و کودکان در فصل تابستان و سال تحصیلی جدید، افزود: فراخوان «با مهر تا مهر» نیز ویژه اقلام فرهنگی شامل کتاب، اسباب‌‌بازی و نوشت افزار که اقلام جمع‌آوری شده با نظر متخصصان حوزه کودک و نوجوان و با توجه به نیاز جمعیت کودکان و نوجوانان این مناطق توزیع شد.

رضایی در پایان با اشاره به آموزش امداد، کمک های اولیه و اقدامات بعد از سیل در این مناطق گفت: بیش از یک هزار حلقه سی دی آموزشی و بروشور امدادی نیز بین افراد این روستاها توزیع شد.

ارائه خدمات کاروان سلامت  استان البرز در  ۱۱ روستای شهرستان طالقان

 با همکاری و مشارکت اعضای داوطلب هلال ‌احمر شهرستان طالقان، تیم های پایش سلامت به ۱۱ روستای این شهرستان اعزام شدند.  

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ علیرضا کلاته مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان در این خصوص گفت: به همت اعضای داوطلب جمعیت هلال‌احمر طرح اعزام تیم های پایش سلامت به مناطق روستایی این شهرستان ادامه دارد و در حال حاضر در ۱۱ روستا با همکاری و مشارکت اعضای داوطلب شهرستان خدمات ویزیت رایگان و پایش سلامت ارائه شده که به این منظور خدماتی از قبیل سنجش بینایی، شنوایی و فشار خون و تست قند خون توسط اعضای داوطلب شهرستان طالقان انجام شد.

لازم به ذکر است با برگزاری این طرح ۵۰۰ نفر از اهالی روستاهای شهرستان طالقان از خدمات ارائه شده تیم پایش سلامت بهره مند شدند.

 

ویزیت رایگان بیش از ۱۴۰ نفر در عقدا  

مسئول مرکز امور جوانان هلال احمر شهرستان عقدا از ویزیت رایگان مردم عقدا توسط پزشک داوطلب هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ عباس طلابی مسئول مرکز امور جوانان عقدا ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان گفت: در ایام دهه اول محرم بیش از ۱۴۰ نفر از مردم عقدا توسط پزشک متخصص و جراح چشم  عضو داوطلب هلال احمر ویزیت رایگان شدند.

مسئول مرکز امور جوانان هلال احمر عقدا هدف از اجرای این برنامه را خدمت به مردم محروم و بی بضاعت منطقه و بستر سازی مناسب جهت ترویج فرهنگ نیکوکاری و اقدامات نوعدوستانه در این ایام عنوان کرد.

وی گفت: بهترین هدیه اعضای داوطلب پزشک در مناطق محروم هدیه سلامت به مردم است و علاوه بر خدمت ویزیت رایگان، خدمات آموزشی به منظور ارتقای سلامت به مردم ارائه شد.